Tragédia v Texase! Vojak na základni zabil troch kolegov a 16 zranil!

Zdieľať
Fort Hood
Staff Sgt. John Robertson, right, waits in a parking lot outside of the Fort Hood military base for updates about the shooting that occurred inside on Wednesday, April 2, 2014, in Fort Hood, Texas. (AP Photo/Tamir Kalifa)

FORT HOOD 3. apríla – Troch mŕtvych a 16 zranených si v stredu vyžiadala streľba vojaka na vojenskej základni Fort Hood v americkom Texase. Páchateľ, ktorého identifikovali ako Ivana Lopeza, nakoniec sám spáchal samovraždu.

Ako informoval jeden z tamojších dôstojníkov, generálplukovník Mark A. Milley, strelec slúžil v Iraku v roku 2011 a momentálne ho psychiatri vyšetrovali pre podozrenie, že mal posttraumatickú poruchu. Nič nenaznačuje, že by incident nejako súvisel s terorizmom.

Fort Hood
Soldiers listen in the wings as Lt. Gen. Mark Milley address the media during a news conference at the main gate to Fort Hood, Wednesday, April 2, 2014, in Fort Hood, Texas. A soldier opened fire Wednesday on fellow service members at the military base, killing three people and wounding 16 before committing suicide, authorities said. (AP Photo/Eric Gay)

K streľbe došlo v lekárskom stredisku základne. Štyria zo zranených sú podľa zdravotníkov v kritickom stave. Viac informácií armáda zatiaľ neposkytla. O streľbe už informovali aj prezidenta Baracka Obamu, ktorý nariadil prípad dôkladne vyšetriť.

Na základni Fort Hood sa stala podobná tragédia aj v roku 2009. Armádny psychiater Nidal Hasan tu vtedy zastrelil 13 ľudí a zranil viac než 30, pričom ako dôvod uviedol „ochranu islamského povstania pred americkou agresiou“. Za masovú vraždu ho minulý rok odsúdili na trest smrti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom