Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Trenčín v COVID automate nebude nikdy čierny. Ako je to možné?

Covid.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

TRENČÍN 5. novembra (SITA) – Okres Trenčín bude druhý týždeň po sebe zaradený v COVID automate do bordovej fázy. V budúcnosti by sa však mal vyhnúť zaradeniu do čiernej fázy s najprísnejšími opatreniami, keďže zaočkovanosť ľudí nad 50 rokov veku tu už dosiahla 65 percent. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

K 4. novembru bolo plne zaočkovaných 52 percent ľudí žijúcich v Trenčíne. „Pre prvú dávku očkovacej látky sa k tomuto dátumu rozhodlo 30 092 Trenčanov, po druhej dávke vakcíny bolo 28 784 ľudí. Plne zaočkovaných je 29 199 ľudí žijúcich v Trenčíne,“ skonštatovala Ságová.

Aktuálne sa pre karanténu dištančne učia žiaci deviatich tried základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trenčín. „V materských školách je päť tried v karanténe. Pre karanténu je uzavretá aj jedna školská jedáleň,“ dodala Ságová s tým, že v mestských pobytových zariadeniach opatrovateľských služieb nie je žiadny klient chorý na COVID-19.

(SITA, mt;rv),202111050019

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 5. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: