Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Túto fotografiu pozná celý svet. Viete ale, aký príbeh sa za ňou skrýva?

fotka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
fotka youtube.com
reklama:
reklama:

Alberta Einsteina vám nemusíme ani predstaviť. Tento fenomenálny vedec sa zapísal do dejín takým spôsobom, že naňho už nikto nikdy nezabudne.

Mal obrovské IQ, dobré srdce a skvelý zmysel pre humor. Preslávil sa teóriou relativity a získal Nobelovu cenu. Keď sa povie Albert Einstein, čo sa vám vybaví ako prvé? Nevieme ako vám, ale nám sa vybaví táto ikonická fotografia. Fotografia, na ktorej vyplazuje jazyk, je najskôr jeho najslávnejšia. Viete však, prečo toto gesto urobil? Tu je príbeh, ktorý sa za touto fotografiou skrýva.

14. marec 1951

Einstein má svoje 72. narodeniny. Rozhodol sa, že ich oslávi vo veľkom štýle a tak sa jeho oslava konala na univerzite v Princetone. Ako to už býva, okolo celebrít sa motá veľa fotografov, ktorí majú za úlohu danú celebritu zachytiť na fotografii. Einstein práve nastupoval do auta so svojimi priateľmi. Dúfal, že sa novinárov a fotografov zbaví, ale bohužiaľ sa tak nestalo. K autu sa tak priblížilo zopár fotografov. Albert už bol unavený a preto nezostalo veľa nálady na to, aby sa usmieval. A tak ho nenapadlo nič iné, než na objektív vyplaziť jazyk, čím sa snažil dať fotografom najavo, že na nich nemá náladu.

Šťastlivec, ktorému sa Einsteinov rozmar podarilo zachytiť, sa volal Arthur Sasse a pracoval ako fotograf pre UPI. Veľa ľudí by si myslelo, že Einstein tak zničil Arthurovu fotografiu, ale opak bol pravdou. Fotografia sa stala okamžite slávnou a akonáhle sa o nej Albert dozvedel, nechal si od autora zhotoviť hneď 9 kópií, ktoré následne rozoslal svojim známym a blízkym. Jeho priatelia, ktorí sa s ním v aute nachádzali, boli z fotografie vystrihnutí a táto slávna fotografa bola razom na svete. Albert bol naozaj dobrosrdečný, takže nielen, že si vyžiadal 9 kópií, ale aj jednu podpísanú venoval jej autorovi. Tá sa predala na aukcii za 101-tisíc eur.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 8. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: