Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tvárila sa, že chce kúpiť bicykel, muža okradla o tisícky eur! Podvodníčky z internetu majú nové stratégie!

Peniaze pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 28. marca (SITA) – Podvodníčka predstierala záujem o kúpu bicykla, muža pripravila o takmer 4-tisíc eur. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, podvodníčka kontaktovala v nedeľu 27. marca muža, ktorý na internetovom portáli uverejnil inzerát na predaj bicykla. „Cez mobilnú aplikáciu sa ozvala záujemkyňa o bicykel a mužovi zaslala link na prepravnú spoločnosť, o ktorej tvrdila, že ide o aplikáciu pre realizáciu bezpečnej platby a zároveň je to aj kuriérska spoločnosť,“ uviedla hovorkyňa.

Podvodníčka mužovi povedala, že najprv dostane peniaze na účet a následne bicykel odovzdá kuriérovi. Muža inštruovala, že musí v zaslanom linku vypísať údaje od svojej platobnej karty a peniaze mu prídu hneď na účet. „Po zadaní týchto údajov mužovi z účtu v opakovaných platbách odišlo spolu 3 795 eur,“ uviedla Šimková a dodala, že muž následne zistil, že prevedené peniaze odišli do Nigérie.

Ďalšou poškodenou sa v rovnaký deň mala stať mladá žena, ktorú kontaktovali cez telefón, pričom celý rozhovor sa uskutočnil v ruskom jazyku. Žene telefonoval podvodný zamestnanec banky, ktorý jej oznámil, že jej príbuzný Mikola sedí v banke a žiada si pôžičku vo výške 8-tisíc eur na jej liečbu, nakoľko má byť práve po havárii v nemocnici. Mladá žena uviedla, že je v poriadku a nikoho z príbuzných s menom Mikola nemá. Údajnému zamestnancovi banky povedala, že ide telefonát nahlásiť na políciu ako podvod, čo aj urobila.

Polícia opakovane apeluje na ľudí, aby neposkytovali žiadne údaje k svojim platobným kartám ani heslá k bankovému účtu, telefonicky ani prostredníctvom internetu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 28. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: