Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Úbohú pumu pripútanú na reťazi zachránili po 20 rokoch strávených v cirkuse

Lev.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Zvieratá v cirkuse sú niekedy proti svojej vôli. Ako napríklad aj táto puma! 

Ľudia sú rozdelení na dva tábory, čo sa týka cirkusu. Niektorí tvrdia, že zvieratá tam len trpia a mali by ich zakázať. Iní zas hovoria, že zvieratá majú dobré podmienky a že nič im tam nehrozí.

Nuž, ale príbeh tejto pumy nie je zrovna najšťastnejší. Mufasa je puma, ktorá bola nájdená pripútaná k zadnej časti pick-upu. Strávila 20 rokov v reťaziach, donútená žiť život, aký nikdy nechcela.

https://www.youtube.com/watch?v=Z8yEotKoYUk
www.youtube.com

Ale veci nabrali obrat k lepšiemu a v roku 2015 ju spoločnosť „Animal Defenders International“ zachránila po mesiacoch tvrdej práce. Vystopovali ju, pretože „pracovala“ pre peruánsky cirkus. Potom, čo polámali reťaze, bola vzatá do jej svätyne. Nemôže byť prepustená späť do prírody, pretože strávila príliš dlho času v zajatí. Ale žije v podobnej lesnej rezervácii, kde sa cíti ako skutočne slobodná.

https://www.youtube.com/watch?v=Z8yEotKoYUk
www.youtube.com

Po dlhých rokoch trápenia ju teda ochrancovia konečne oslobodili od reťazí a cirkusu, v ktorom sa necítila vôbec dobre. Konečne sa môže pokojne prechádzať a žiť bez obáv.

Príbeh pumy so šťastným koncom!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 17. novembra 2016Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: