Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Úplne divné veci, ktoré ľudia robia kvôli sociálnym sieťam. Robíte ich tiež?

sociálne siete
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sociálne siete www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Internet a sociálne siete navždy zmenili naše životy a naše správanie. Na každého majú samozrejme iný efekt, ale vo väčšine prípadov pôsobia viac menej rovnako. Sú veci, ktoré robíme všetci a my sa na ne dnes spoločne pozrieme. Toto sú divné veci, ktoré ľudia robia kvôli sociálnym sieťam.

Fotenie seba samého

Spomínate si na časy, keď ešte neboli sociálne siete? Málokedy by ste vonku stretli človeka, ktorý by si fotil. Dnes sa fotí a natáča každý druhý a to všetko len preto, aby sa ostatným zapáčil.

Realita

Realitu vnímame a užívame si ju podstatne inak, než tomu bolo vtedy. Spomínate si napríklad na všetky tie krásne koncerty, na ktorých sa mávalo zapaľovačmi? V dnešnej dobe majú ľudia na telefónoch zapnuté svetlá a často do telefónu natáčajú celý koncert.

Naše pocity

Keď nám kedysi bolo psychicky zle, porozprávali sme sa so svojimi najbližšími alebo najlepšími kamarátmi. Dnes hovorí každý o svojich pocitoch na sociálnych sieťach a nie, že by to bolo zle, ale niektoré veci by si ľudia mali nechávať pre seba.

Fotenie jedla

No, to už je skôr taký rituál, ktorý sa stal úplnou klasikou. Kedysi sa pred jedlom umývali ruky, ľudia sa modlili a tak ďalej. Dnes sa fotí jedlo.

Váš stav

Kedysi dávno ľudia nevykrikovali to, ako sú na tom so vzťahom. Dnes vie každý o každom vzťahu, každý dáva okamžite najavo to, že sa rozvádza alebo že mu to vôbec neklape.

Každý sa v dnešnej dobe začína hlásiť k nejakému životnému štýlu. Ľudia totiž vidia na internete naozaj veľa vecí a začínajú sa inšpirovať. Zrazu sú všetci vegetariáni, zrazu všetci žijú zdravo, všetci majú tetovanie, a tak podobne. Nemyslíme to vôbec zle, ale v dnešnej dobe je málo kto sebou a väčšina ľudí sa skôr prispôsobuje tomu, čo vidia na internete, než aby naozaj boli tým, kým sú.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 24. októbra 2021
reklama:
reklama:
reklama: