USA: Oboch pacientov nakazených ebolou úspešne vyliečili!

Zdieľať
Ebola Caregivers
In this undated handout photo provided by Medecins Sans Frontieres, local staff and healthcare workers for Doctors Without Borders, wear Ebola protection equipment in Liberia. For doctors and nurses fighting Ebola in West Africa, working in head-to-toe protective gear in muddy health clinics is often the least of their problems, as many also struggle to convince people they are there to stop Ebola, not spread it. (AP Photo/MSF)

ATLANTA 21. augusta – Oboch amerických humanitárnych pracovníkov nakazených vírusom ebola úspešne vyliečili a prepustili z nemocnice. V stredu o tom na tlačovej konferencii v americkej Atlante informovali ich lekári. Päťdesiatdeväťročná Nancy Writebolová opustila nemocnicu ešte v utorok a 33-ročný lekár Kent Brantly tak urobil o deň neskôr. Ten svoje vyliečenie označil za „zázrak“. „Som šťastný, že som nažive,“ citujú ho americké médiá. Ebolou sa nakazil v Libérii, kde liečil ľudí nakazených nebezpečným vírusom.

Epidémia eboly vypukla vo februári v africkej Guinei a rozšírila sa už aj do Libérie, Sierry Leone a Nigérie. Počet obetí ochorenia podľa WHO stúpol na 1 145 vrátane 413 v Libérii. Celkovo zaznamenali už 2 127 prípadov nákazy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom