Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ústavný súd rozhodol o vyhláškach Úradu verejného zdravotníctva! Sú v súlade s ústavou?

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 1. decembra (SITA) – Ústavný súd SR (ÚS SR) nevyhovel návrhu generálneho prokurátora na začatie konania v súvislosti s napadnutými vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR). Po jeho dnešnom neverejnom zasadnutí to povedal predseda súdu Ivan Fiačan. ÚS SR súd dnes zasadal v súvislosti s návrhom generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý sa týkal právneho základu pre vydávanie vyhlášok Úradom verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) v súvislosti so zákonom o ochrane verejného zdravia.

„Chcem zdôrazniť, že tu v tomto konaní sa rozhodovalo len o právnom základe pre vydávanie vyhlášok úradom verejného zdravotníctva ako všeobecne záväzných právnych predpisov. Nerozhodovali sme o rozsahu práv a povinností, v rámci ktorých môže ÚVZ nariaďovať opatrenia pri ochrane verejného zdravia, ani sme neposudzovali samotné vyhlášky,“ uviedol Fiačan. Ako ďalej dodal, samostatné konanie o rozsahu práv a povinností, v rámci ktorých môže ÚVZ nariaďovať opatrenia pri ochrane verejného zdravia, bolo odročené na budúci týždeň a samotné vyhlášky z hľadiska ich obsahu sú posudzované v iných konaniach. „Ústavný súd teda dospel k záveru, že takáto právna úprava je v súlade s ústavou aj s ústavným zákonom o bezpečnosti štátu,“ dodal Fiačan.

K tomuto rozhodnutiu pripojili svoje odlišné stanoviska sudcovia Róbert Šorl, Peter Straka a Rastislav Kaššák.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 1. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: