„Utajenú vilu" prezidenta Pellegriniho si do majetkového priznania dopísal Náhlik. Majú ju využívať spoločne

Zdieľať
268224_65feae134004d914957967 640x420.jpg

Matovič tvrdil, že Pellegrini napísal vilu na „jedného z jeho milencov“.

Poslanec parlamentu Peter Náhlik (Hlas-SD) si nechal dodatočne do svojho majetkového priznania dopísať vilu v bratislavskej Vrakuni. Tú využíva aj budúci prezident a Náhlikov stranícky šéf Peter Pellegrini.

Ako informoval denník SME, Náhlik vilu vlastní od roku 2021, avšak do jeho majetkového priznania sa dostala až teraz. V roku 2022 si ju vo svojom priznaní neuviedol.

Náhlik porušil zákon

Predsedníčka parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Veronika Remišová (klub hnutia Slovensko) informovala, že poslanec o doplnenie majetkového priznania požiadal až následne po medializácii a odhalení porušenia zákona. Podľa predsedníčky sa doplnením priznania Náhlik priznal k tomu, že porušil zákon a taktiež, že bratislavskú vilu zatajil.

Líder hnutia Slovensko a poslanec Igor Matovič v utorok pred druhým kolom prezidentských volieb upozornil na „utajenú vilu“ kandidáta na prezidenta Petra Pellegriniho (Hlas-SD) v bratislavskej Vrakuni.

Verejné tajomstvo

Matovič tvrdil, že Pellegrini napísal vilu na „jedného z jeho milencov“. Tým by mal byť podľa Matoviča poslanec strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Náhlik.

„Je to verejné tajomstvo, Pellegrini je homosexuál a toto video nie je o tom, že z toho budem robiť vedu. Iné praktiky, ktoré má, sú omnoho perverznejšie, ako napr. to, že na jedného z mnohých milencov napíšete honosnú vilu, ktorú ste v skutočnosti kúpili vy, zrejme z úplatkov. Pellegrini si obhliadol vilu, približne za mesiac sa prevalí kauza s jeho úplatkom, rýchlo vybaví, aby sa vila napísala na jeho milenca Petra Náhlika,“ priblížil Matovič.

Zároveň tvrdil, že Náhlik si vilu neuvádza vo svojom majetkovom priznaní.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom