Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V akej polohe zaspávate? A ktorá poloha je najlepšia? Neuveríte, čo o vás poloha spánku prezradí

polohy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
polohy www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

O tom, ako má človek spať tak, aby sa vyspal čo najlepšie, sa dohadujú odborníci už naozaj dlhé desaťročia. Najčastejšie odborníci odporúčajú spať na boku, ale nedávny prieskum potvrdil, že ľudia, ktorí spia na chrbte, si oddýchnu najviac.

Posledný prieskum dokonca prišiel na to, že poloha, v ktorej človek spí, o ňom dokáže prezradiť skutočne veľa. Napríklad ľudia, ktorí spia na ľavom boku, sú väčšinou veľmi dobre vzdelaní. Tí, ktorí spia na pravom boku pravdepodobne veľmi fajčia a pijú kávu. Čo prezrádza o ľuďoch spanie na bruchu?

Ľudia, ktorí zaspávajú často na bruchu, podľa štatistického výsledku prieskumu radi holdujú alkoholu. A zamestnanci verejných služieb majú problém držať sa jednej polohy a skúšajú celý rad rôznych pozícií, než sa im v niektorej podarí zaspať. My sa však dnes nebudeme zaoberať iba tým, čo aká poloha o človeku dokáže prezradiť, ale spoločne sa pozrieme aj na to, ktorá poloha je pre človeka najlepšia.

Z nedávneho výskumu vyplynulo, že najviac osvieženia a odpočinku sa cítia tí, ktorí spia v polohe „morskej hviezdice“. To je poloha, v ktorej človek leží na chrbte a nohy aj ruky má „rozhodené“ do všemožných smerov. Pokiaľ si teda chcete oddýchnuť najviac a chcete sa vyspať čo najlepšie, odborníci odporúčajú práve túto polohu. Poloha na ľavom alebo pravom boku, prispieva k jednoduchému dýchaniu, kedy nič neblokuje dýchacie cesty a telo ľahšie dosiahne hlbokú spánkovú fázu, ktorú telo počas noci regeneruje. Odborníci však odporúčajú spánok na chrbte, vďaka čomu sa telo dokonale uvoľní a ráno sa zobudíte oddýchnutí.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 4. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: