Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V čom sa líši Smer od Hlasu? Prieskum verejnej mienky priniesol prekvapivú odpoveď

Pellegrini.jpg
Foto: SITA/Jana Birošová
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 18. marca (SITA) – Najčastejším zaznamenaným rozdielom medzi stranami Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) a Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) je kvalita komunikácie smerom k občanom. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre televíziu Joj uskutočnila agentúra Ako od 8. do 11. marca na vzorke 1 000 respondentov. Túto možnosť si za najväčší rozdiel medzi spomínanými stranami vybralo 47,7 percenta účastníkov prieskumu. Voliči vidia rozdiely medzi Smerom-SD a Hlasom-SD aj v dôveryhodnosti lídra (41,5 percenta) či v schopnosti viesť krajinu (36,5 percenta).

Spomedzi ďalších alternatív si respondenti vybrali z odpovedí v podobe koaličného potenciálu (36,1 percenta), v účasti odborníkov v stranách (34,9 percenta) či v dôveryhodnosti ostatných predstaviteľov strán (32,2 percenta). Najmenšie rozdiely medzi stranami vnímajú opýtaní v sociálnom cítení (32 percent), ekonomickom pozadí strán (29 percent) či v kvalite ich programov (28,8 percenta). Žiadny rozdiel medzi dvomi opozičnými stranami nevidí 27,1 percenta opýtaných, 3,9 percenta nevedelo odpovedať.

U voličov strany Hlas-SD dominovala možnosť v podobe dôveryhodnosti lídra (76 percent) a kvalite komunikácie smerom k občanom (71 percent). U sympatizantov Smeru-SD boli najčastejšími odpoveďami dôveryhodnosť lídra (63 percent) a schopnosť viesť krajinu (60 percent).

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 18. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: