Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V ďalšom slovenskom meste evidujú diviakov! Čo treba robiť, ak uvidíte divú zver v obytnej zóne?

1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Getty Images
reklama:
reklama:

PREŠOV 23. februára (SITA) – Mestská polícia v Prešove eviduje v uplynulých mesiacoch niekoľko hlásení od obyvateľov, ktorí videli na území mesta diviačiu zver. Jej výskyt bol zaznamenaný predovšetkým v okrajových častiach Prešova. Nakoľko ide o celoslovenský problém, z úrovne štátu boli prijaté mimoriadne opatrenia.

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vydalo mimoriadne povolenie lovu diviačej zveri v termíne od 16. januára do 30. júna. „Jedným z cieľov tohto opatrenia je zníženie populačnej hustoty diviačej zveri, pričom lov je umožnený aj na nepoľovných plochách v rámci Slovenskej republiky,“ uviedol Tomek. Podmienkou pre realizáciu lovu na takzvanej nepoľovnej ploche je pritom vydanie rozhodnutia príslušného okresného úradu, pozemkového a lesného odboru v zmysle zákona o poľovníctve.

Mestská polícia zároveň ľudí vyzýva, aby výskyt diviakov v ktorejkoľvek časti mesta bezodkladne ohlásili na Pozemkový a lesný odbor na Okresnom úrade Prešov, na telefónnych číslach 051/7485961, alebo 051/7485960, ktorý upovedomí užívateľov príslušného poľovného revíru. „Tí sú oprávnení konať na základe platného mimoriadneho povolenia lovu,“ vysvetlil Tomek.

Ak obyvatelia uvidia v obytnej zóne divú zver, môžu to nahlásiť aj mestskej polícii na čísle 159, ktorá následne upovedomí zástupcu príslušného poľovného revíru. Týmto spôsobom môže aj verejnosť dopomôcť k redukcii diviačej zveri a jej vytlačeniu z obývaných lokalít na území mesta do jej prirodzeného prostredia v lesoch.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 23. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: