Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V našom hlavnom meste sa nachádza viacero zaujímavých kostolov

Sni mka obrazovky 2018 02 11 oa14.06.20.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Hlavné mesto Slovenska, Bratislava, sa môže okrem iného pochváliť aj viacerými zaujímavými stavbami kostolov, ktoré patria k jej najväčším symbolom. Ktorý z nich je váš obľúbený?

Dóm sv. Martina

Dóm sv. Martina je najvýznamnejším, najstarším a najväčším kostolom v Bratislave. Prekvapujúco však nie je najväčším kostolom na Slovensku. Prvenstvo patrí Dómu sv. Alžbety v Košiciach. Vedeli ste o tom?

Najslávnejším obdobím v dejinách Dómu sv. Martina boli korunovácie uhorských panovníkov. Išlo o obdobie 300 rokov, v rozmedzí 1563-1830. V tomto čase bol Dóm korunovačným chrámom uhorského kráľovstva.

Modrý kostolík

Modrý kostolík je secesnou sakrálnou stavbou, ktorá sa nachádza v bratislavskom Starom Meste. Tento kostol je zasvätený Alžbete Uhorskej, dcére Ondreja II., ktorá bola sväticou pochádzajúcou práve z Bratislavy.

Kostolík bol postavený medzi rokmi 1909 až 1913, podľa projektu budapeštianskeho secesného architekta Ödöna Lechnera. Pomenovanie Modrý kostolík získal vďaka svojmu vzhľadu.

Kostol sv. Jána z Mathy

Kostol je barokovou sakrálnou stavbou nachádzajúcou sa na severnom okraji historického jadra Bratislavy. patrí k tým najvýznamnejším architektonickým pamiatkam uvedeného slohového obdobia v meste.

Tento kostol je však známejší pod označením Trinitári. Išlo o jedno z najstarších európskych rehoľných spoločenstiev, ktorého členovia pôsobili aj v Bratislave.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 13. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: