Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V nedeľu v Tatrách zahynuli dvaja ľudia!

CVIÈENIE: Branisko 2013
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vrtuľník leteckej záchrannej služby odváža ranenných poèas záchranného a taktického cvièenia pri simulovanej dopravnej nehode v tuneli Branisko. Branisko, 19. jún 2013. Foto: SITA:Viktor Zamborský
reklama:
reklama:

Jednou z obetí nedeľnej tragédie vo Vysokých Tatrách bol známy horolezec a cestovateľ František Kele. Informovala o tom v Televíznych novinách televízia Markíza. Horská záchranná služba najskôr zasahovala v prípade 36-ročnej Slovenky – tá spadla z vodopádu nad Žabími plesami, ktorý je mimo turistického chodníka. Turistku sa záchranári po príchode na miesto snažili oživovať, ale neúspešne. Počas tejto akcie dostali informáciu o ďalšom páde na zľadovatenom povrchu. Približne o 800 metrov vyššie spadol 78-ročný slovenský turista, ktorý si ťažko zranil hlavu.

„Po páde utrpel veľmi závažné poranenia viacerých častí tela, náš lekár začal okamžitú resuscitáciu, avšak, žiaľ, nebola úspešná,“ povedala pre televíziu Markíza Zuzana Turočeková z Air – Transport Europe.

František Kele mal podľa televízie takmer 600 výstupov, uskutočnil vyše 70 veľkých výprav, navštívil všetky kontinenty, bol najaktívnejším slovenským cestovateľom 20. storočia, trikrát absolvoval cestu okolo sveta a patril medzi priekopníkov staršej generácie horolezcov, ktorí dosiahli svetové výsledky.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 20. októbra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, ilustračná: SITA
reklama:
reklama:
reklama: