V Nepále sa stratil Slovák! Lajčák žiada nepálskeho ministra o pomoc!

Zdieľať
Nepal Tibetans Protest
A Buddhist monk rests at Boudhanath Stupa in Katmandu, Nepal, Monday, March 10, 2014. Police are also keeping a close watch on the Boudhanath area in Katmandu where most Tibetan refugees live on Monday's anniversary of a failed 1959 uprising against Chinese rule in Tibet. Tibetan refugees in Nepal regularly demonstrate against Chinese rule over their homeland. (AP Photo/Niranjan Shrestha)

Nepálsky minister zahraničných vecí ubezpečil Lajčáka o úsilí nepálskej strany pri pátraní po stratenom Slovákovi

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes požiadal svojho nepálskeho rezortného partnera o súčinnosť pri pátraní po stratenom Slovákovi, ktorý je už niekoľko dní v tejto krajine nezvestný. Urobil tak počas telefonického rozhovoru s nepálskym ministrom zahraničných vecí Mahendrom Bahadurom Pandeyom. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Lajčák požiadal nepálskeho ministra, aby sa zasadil o zapojenie všetkých nepálskych relevantných zložiek, vrátane mobilných operátorov, do pátrania. Nepálsky minister ubezpečil Lajčáka o svojej osobnej angažovanosti v prípade ako aj o maximálnom úsilí nepálskej strany pri pátraní po stratenom Slovákovi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom