FOTO: V rodisku Kurta Cobaina odhalili sochu venovanú spevákovi!

Zdieľať
Kurt Cobain Day
Aberdeen Mayor Bill Simpson reveals a statue of Kurt Cobain during the first annual Kurt Cobain Day on Thursday, Feb. 20, 2014 in Aberdeen, Wash. The town formally recognized Cobain with the new statue and an exhibit at the Aberdeen Museum of History. (AP Photo/seattlepi.com, Joshua Trujillo)

Dielo zobrazuje bývalého lídra kapely Nirvana sediac s gitarou v rukách a na tvári má slzu.

V Aberdeene v americkom štáte Washington odhalili sochu venovanú už zosnulému spevákovi a gitaristovi americkej kapely Nirvana Kurtovi Cobainovi. Dielo zobrazuje hudobníka sediac s gitarou v rukách, pričom na tvári má slzu. Sochu odhalili 20. februára v Aberdeen Museum of History v rámci oslavy prvého Dňa Kurta Cobaina, ktorý budú v hudobníkovom rodisku každoročne sláviť práve v deň jeho narodenín.

Kurt Cobain Day
Artist Randi Hubbard and Aberdeen Mayor Bill Simpson unveil a statue of Kurt Cobain during the first annual Kurt Cobain Day on Thursday, Feb. 20, 2014, in Aberdeen, Wash. The town formally recognized Cobain with a new statue and exhibit at the Aberdeen Museum of History. (AP Photo/seattlepi.com, Joshua Trujillo)

„Obyvatelia Aberdeenu môžu byť právom hrdí na to, akú rolu zohrávala naša komunita v živote Kurta Cobaina a tiež na medzinárodné uznanie, ktoré sme získali práve vďaka Kurtovi Cobainovi a jeho umeleckým úspechom,“ vyhlásili zástupcovia mesta.

Kurt Cobain Day
Warren Mason, Kurt Cobain's first guitar teacher, signs an image of the musician during the first annual Kurt Cobain Day on Thursday, Feb. 20, 2014 in Aberdeen, Wash. The town formally recognized Cobain with a new statue and exhibit at the Aberdeen Museum of History. (AP Photo/seattlepi.com, Joshua Trujillo)

Na Nirvanu budú spomínať aj 10. apríla v blízkom meste Hoquiam. Koncom minulého roka to oznámil primátor mesta Jack Durney. „Je to pre nás veľká česť. Myslím, že i keď Kurt Cobain žil v našom meste len krátky čas, on a Krist Novoselic (bývalý basgitarista Nirvany) sú súčasťou našej komunity a myslím, že je správne uctiť si našich synov a ich úspechy,“ vyjadril sa. V rovnaký deň kapelu uvedú do Rock’n’rollovej siene slávy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom