Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V škole objavili neznámu dráždivú látku, evakuovali 53 žiakov a učiteľov!

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 12. novembra (SITA) – Hasiči a záchranári z Pardubicka v piatok vyrazili do Kladrub nad Labem, kde sa v šatniach poľnohospodárskeho učilišťa objavila dráždivá látka. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz, podľa ktorého dvoch najhoršie zasiahnutých odviezli okamžite do nemocnice, kde neskôr skončilo aj ďalších päť ľudí.

„Látka nútila študentov ku kašľu. Hasiči spolu s učiteľmi postupne presunuli žiakov do telocvične. Niektorým žiakom však prišlo veľmi zle,“ opísala situáciu hovorkyňa hasičov Vendula Horáková.

Celkovo museli zo školy evakuovať 53 žiakov a učiteľov. „Zranených bolo sedem osôb. Dve osoby, ktorým bolo najhoršie, ihneď previezli záchrannou zdravotnou službou do nemocnice. Ďalších päť osôb, ktorým prišlo nevoľno, previezli na kontrolu do nemocnice evakuačným autobusom,“ dodala Horáková.

Ostatní žiaci zostali v telocvični, kde počkajú, kým hasiči školu nevyvetrajú a prístroje nebudú vykazovať prítomnosť nebezpečnej látky. Prípad vyšetruje polícia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 12. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: