V Slovenských elektrárňach je policajná razia! Čo sa tam stalo?

Zdieľať
SLOVENSKÉ ELEKTRÁRNE: Policajná razia
Vstup do budovy Slovenských elektrární a.s. poèas prebiehajúcej policajnej razie. Bratislava, 23. júla 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

Policajnú raziu v slovenskom dominantnom výrobcovi elektriny potvrdilo už aj Ministerstvo hospodárstva SR

V najväčšom slovenskom výrobcovi elektriny, spoločnosti Slovenské elektrárne, je policajná razia. Pre agentúru SITA túto informáciu potvrdili v stredu ráno viaceré od seba nezávislé zdroje, ktoré si neželajú byť menované. Fakt, že sú v elektrárňach policajti, potvrdilo aj Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré je vykonávateľom akcionárskych práv 34-percentného podielu Slovenských elektrární.

SLOVENSKÉ ELEKTRÁRNE: Policajná razia
Policajt pred jedným z vchodov do budovy Slovenských elektrární a.s. Bratislava, 23. júla 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

Hovorkyňa ministra hospodárstva Miriam Žiaková už informovala, že policajtov zaujímajú dokumenty, ktoré sa týkajú privatizácie Slovenských elektrární. „Boli sme informovaní z Prezídia policajného zboru SR, že vykonáva zaisťovaciu akciu niektorých dokumentov z obdobia privatizácie. Viac informácii poskytne Policajný zbor SR,“ povedala Žiaková.

Slovenské elektrárne nevedia, prečo u nich prebieha policajná razia. „Nepoznáme dôvody tejto policajnej akcie v našich priestoroch, avšak plne spolupracujeme s políciou a poskytujeme všetky požadované informácie,“ informovala hovorkyňa elektrární Janka Burdová.

SLOVENSKÉ ELEKTRÁRNE: Policajná razia
Príslušník polície v budove Slovenských elektrární a.s. poèas prebiehajúcej policajnej razie. Bratislava, 23. júla 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

Spoločnosť Slovenské elektrárne je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66-percentným podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje 5 739 megawattmi inštalovaného výkonu. V roku 2013 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,9 terawatthodiny elektrickej energie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom