V žiadnom prípade by ste nemali nastupovať do lietadla ako prvý! To je dôvod prečo

Zdieľať
nastupovanie
nastupovanie www.gettyimages.com

Pokiaľ je to možné, nenastupujte do lietadla ako prvý. Bohužiaľ je to častý zvyk. U lietadiel sa to však nemusí vyplatiť. Vysvetlíme  vám prečo.

Najťažšie je zbaviť sa starých návykov

Ťažko povedať, čo nás láka pri nástupe do MHD alebo lietadla tlačiť sa dopredu. Urobíme takmer všetko pre to, aby sme sa mohli postaviť hneď na začiatok radu a nastúpiť ako jeden z prvých ľudí. Podobné je to pri vystupovaní. Každý, kto jazdí MHD denne, vidí ľudí, ako sa stláčajú pri východe, ešte predtým ako vozidlo zastaví na zastávke. Napriek tomu všetci rovnako skôr, alebo neskôr vystúpia. O to nepochopiteľnejšie je tlačenica pri vstupe, hoci máme zakúpené konkrétne sedačky v danom dopravnom prostriedku. Nikto nám ich nezasadne. Napriek tomu sa mnoho ľudí postaví do radu, aby si čo najrýchlejšie sadli.

Mnoho odborníkov na osobné lety poukazuje na to, že to platí najmä pre leteckú dopravu. Ako keby miesto v lietadle, hoci rezervované, kúzlom mohlo zmiznúť. Nenastupujte do lietadla prvý! Tento zvyk je obzvlášť nevýhodný z najmenej troch dôvodov. Nenastupujte do lietadla ako prvý – nestojí vám to za to.

Prečo sa neoplatí ísť k lietadlu ako jeden z prvých?

Pokiaľ sa miesto na začiatku postavíte do frontu až ku koncu, nebudete musieť riešiť preplnenú uličku. Po druhé, v lietadle strávite menej času. Najmä na začiatku cesty je sedenie v ňom nepríjemné kvôli neregulovanému prúdeniu vzduchu, ktoré sťažuje dýchanie. V dôsledku toho môžete prežiť iba ďalšie, úplne zbytočné stresové situácie. Vaše rezervované miesto v lietadle aj tak nikto neobsadí. Nastupujte do lietadla prvý, ak… Ak máte veľkú príručnú batožinu, je lepšie zaradiť sa do radu čo najskôr. Môže sa stať, že pri nastupovaní na konci ich nebudete mať kam schovať, pokiaľ sú všetky batožinové priestory obsadené.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom