Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedci zistili ako funguje Bermudský trojuholník

Bermudský trojuholník
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Bermudský trojuholník www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

O záhade Bermudského trojuholníka najskôr počul každý z vás. Záhadný trojuholník, v ktorom miznú lietadlá, lode a všetka posádka týchto dopravných prostriedkov. Záhada Bermudského trojuholníka nedá odborníkom spať už desiatky rokov. Nikto si nedokázal vysvetliť, prečo tu lode a lietadlá miznú a čím to vlastne je. Dlhú dobu tak vo svete kolovalo mnoho teórií o tom, čo sa vlastne v oblasti Atlantiku medzi Floridou, Bermudami a Portorikom deje. Nedávno však s jednou takou teóriou prišiel aj meteorológ univerzity v Colorade Dr. Steve Miller a musíme uznať, že jeho teória je naozaj zaujímavá!

Zhrňme si teda celý príbeh Bermudského trojuholníka. V tejto oblasti sa majú už niekoľko desiatok rokov odohrávať naozaj zvláštne a nevysvetliteľné veci. Miznú tu lode, lietadlá, ľudia. Ako je to vlastne možné? Teórií o tom, prečo tu ľudia miznú je naozaj veľa, ale ktorá je vlastne pravdivá? S tou najlepšou nedávno prišiel Dr. Steve Miller.

Za nevysvetliteľné zmiznutie lietadiel a všetkých lodí údajne môžu zvláštne mračná, ktoré sa zbiehajú nad časťou oceánu. Medzi mrakmi sú totiž medzery v tvare šesťuholníkov o veľkosti 32 až 88 metrov a majú spôsobovať nárazy vetra až do rýchlosti necelých 200 km/h. Nárazy vetra sú také obrovské, že tu majú vznikať tornáda a vlny vysoké až 12 metrov.

Šesťuholníky, o ktorých sa tu bavíme, môžeme nazvať vzduchovými bombami. „Vznikajú pri mikrovýbušiach, čo sú vzduchové vlny vychádzajúce z oblakov. Tie mlátia do oceánu a môžu tak vytvoriť obrovské vlny.” tvrdí Steve Miller. Bohužiaľ, vedci stojaci za touto teóriou ju nevedia potvrdiť. Musíme však uznať, že je veľmi zaujímavá.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 1. decembra 2022
reklama:
reklama:
reklama: