Vedci zistili ako funguje Bermudský trojuholník

Zdieľať
Bermudský trojuholník
Bermudský trojuholník www.gettyimages.com

O záhade Bermudského trojuholníka najskôr počul každý z vás. Záhadný trojuholník, v ktorom miznú lietadlá, lode a všetka posádka týchto dopravných prostriedkov. Záhada Bermudského trojuholníka nedá odborníkom spať už desiatky rokov. Nikto si nedokázal vysvetliť, prečo tu lode a lietadlá miznú a čím to vlastne je. Dlhú dobu tak vo svete kolovalo mnoho teórií o tom, čo sa vlastne v oblasti Atlantiku medzi Floridou, Bermudami a Portorikom deje. Nedávno však s jednou takou teóriou prišiel aj meteorológ univerzity v Colorade Dr. Steve Miller a musíme uznať, že jeho teória je naozaj zaujímavá!

Zhrňme si teda celý príbeh Bermudského trojuholníka. V tejto oblasti sa majú už niekoľko desiatok rokov odohrávať naozaj zvláštne a nevysvetliteľné veci. Miznú tu lode, lietadlá, ľudia. Ako je to vlastne možné? Teórií o tom, prečo tu ľudia miznú je naozaj veľa, ale ktorá je vlastne pravdivá? S tou najlepšou nedávno prišiel Dr. Steve Miller.

Za nevysvetliteľné zmiznutie lietadiel a všetkých lodí údajne môžu zvláštne mračná, ktoré sa zbiehajú nad časťou oceánu. Medzi mrakmi sú totiž medzery v tvare šesťuholníkov o veľkosti 32 až 88 metrov a majú spôsobovať nárazy vetra až do rýchlosti necelých 200 km/h. Nárazy vetra sú také obrovské, že tu majú vznikať tornáda a vlny vysoké až 12 metrov.

Šesťuholníky, o ktorých sa tu bavíme, môžeme nazvať vzduchovými bombami. „Vznikajú pri mikrovýbušiach, čo sú vzduchové vlny vychádzajúce z oblakov. Tie mlátia do oceánu a môžu tak vytvoriť obrovské vlny.” tvrdí Steve Miller. Bohužiaľ, vedci stojaci za touto teóriou ju nevedia potvrdiť. Musíme však uznať, že je veľmi zaujímavá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom