Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedci zistili, koľko moču je vo verejných bazénoch. Ako to ovplyvňuje naše zdravie?

akvapark
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
akvapark www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Už za pár mesiacov tu máme leto a s ním aj obľúbené kúpanie v bazénoch. Väčšina z nás sa vydáva na verejné kúpaliská a do aquaparkov. Hromadné kúpanie má však svoju negatívnu stránku a tou je fakt, že ľudia si často pletú bazén s toaletou. Koľko moču sa v bazénoch skrýva a môže jeho množstvo ohroziť naše zdravie?

Kanadskí vedci pred časom vydali štúdiu, v ktorej sa venovali znečisteniu verejných bazénov. A ich zistenie vás možno šokuje. Hoci všetci tušíme, že ľudia a najmä deti, si do bazéna sem tam uľavia, nikto nečakal, že to bude také vysoké číslo. Prekvapivý bol už iba fakt, že močom boli kontaminované úplne všetky bazény, ktoré vedci skúmali

Moč však nie je jediným znečistením, ktoré môžete v bazénovej vode nájsť. V bazénovom kokteile nájdete aj pot, zvyšky kozmetiky a hlavne baktérie, vírusy a ďalšie mikroorganizmy, ktoré sa do vody dostávajú z kože a slizníc návštevníkov.

Čo to ale znamená pre naše zdravie? Dokáže nás pred nečistotami a ich nepriaznivým vplyvom ochrániť chlór? Koľko moču vlastne vedci v bazénoch objavili a aký vplyv môže mať chlór spoločne s nečistotami na naše zdravie?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 5. apríla 2022
reklama:
reklama:
reklama: