Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedeli ste, že je bozkávanie skutočne dôležité pri výbere vášho osudového partnera? Potvrdzujú to mnohé vedecké štúdie

bozkávanie
bozkávanie www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Ako je všeobecne známe, pery a jazyk patria k tým najviac erotogénnym zónam, ktoré môžete na ľudskom tele nájsť. Treba však poznamenať, že bozk nie je len sexuálnou pomôckou. V skutočnosti má mnoho ďalších dôležitých významov.

Veľa vedeckých výskumov prišlo s poznatkami, že si dvaja ľudia počas vášnivého až 10 sekúnd trvajúceho bozku vymenia cca 80 miliónov baktérií. Možno vás toto zistenie ľahko vydesí, ale koho tiež nie? V chrípkovom jesennom období ako teraz je to desivejší fakt o to viac. Určite si však nemyslite, že ide o nehygienický a zlý akt. To rozhodne nie! Pravda je taká, že v súčasnosti sú baktérie všade okolo nás a ťažko sa im vyhnúť. Môže sa teda stať, že pravdepodobnejšie ochoriete, keď si budete celý deň podávať ruky s cudzími ľuďmi, než keď sa budete bozkávať s jedným človekom.

Je pravda, že sme vás teraz asi tak trochu vydesili, avšak by ste si mali byť vedomí faktu, že bozkávanie má aj svoje nesporné pozitívne stránky.

Ako je všeobecne vnímané, bozk je úzko spätý so sexuálnym vzrušením, ktoré prináša mnohým ľuďom. Je však dobré vedieť, že tieto príjemné pocity majú korene ďaleko ďalej, než len v sexuálnom podtexte. Preháňa sa vám teraz hlavou, s čím by tak bozkávanie mohlo byť spojené?

Vedci dokázali, že bozkávanie navodzuje prvé skúsenosti s láskou a pocitom bezpečia. Prečo? Pretože ľudskému podvedomiu pripomína tlak a pohyb, ktorý je spojený so základným životne dôležitým reflexom, čo je dojčenie a sanie. Keď sa teda bozkávate, cítite príjemné pocity najmä preto, že vaše podvedomie (z detstva vybudovanej nervovej dráhy) spája bozkávanie s pozitívnymi emóciami, ktoré ste cítili, keď ste boli malí. Zároveň tak podvedomie bozkávania prikladá významnú dôležitosť v celom živote!

Aký má bozk vplyv na mozog?

Úprimne, naozaj magický! Pravda je taká, že bozky spúšťajú obrovské množstvo neurotransmiterov a hormónov, ktoré ovplyvňujú to, ako sa cítime. Pretože sa pri bozkávaní aktivuje veľká časť mozgu prepojená senzorickými informáciami, snažíme sa vždy zážitku čo najviac porozumieť, aby sme sa mohli rozhodnúť, čo urobiť ďalej.

reklama:
reklama:

Otvoriť prezentáciu, kliknite sem:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 1. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: