Vedeli ste, že Kinder Surprise je v Amerike zakázané?

Zdieľať
kinder_surprise

Kinder, ktoré je tak veľmi vyhľadávané deťmi, ale i staršími, je na severnom kontinente Ameriky úplne zakázané. Dávajte teda pozor, aby ste si ho tam nedoniesli so sebou, ak máte v úmysle stráviť tam pobyt.

Príbeh, ktorý možno rozosmeje viacerých. Všetko to začalo, keď zahraniční kanadskí colníci kontrolovali autá v smere do Spojených štátov amerických. Narazili náhodne na vozidlo Lind Bird, Kanaďanky, ktorá tam chcela vycestovať. Colníci však v jej aute objavili známe čokoládové vajíčko Kinder Suprise, ktoré bolo následne automaticky zhabané. Pravdou je, že ak by ju chytili americkí colníci, mohla by za toto čokoládové vajíčko dostať pokutu až 300 dolárov. Po návrate domov z cesty do Spojených štátov amerických jej dokonca prišiel list od amerických úradov žiadajúcich o povolenie na zničenie jej Kinder Surprise.

Kinder Surprise je vyrábané od roku 1972 talianskou čokoládovňou Ferrero. Napriek tomu bolo na území Ameriky zakázané po tom, čo Washington vyjadril svoju obavu, že sa deti môžu udusiť po prehltnutí hračiek skrytých vo vnútri čokolády.

Zákon z roku 1938 zakazuje spájať jedlo s akýmikoľvek nejedlými prvkami. Ich kanadský susedia umožňujú predaj malých čokoládových vajíčok od roku 1975. V roku 2009, podľa hovorcu ministerstva vnútra pre bezpečnosť Mikea Milne (AFP), americkí colníci zhabali pri 2000 kontrolách viac ako 25 000 vajíčok Kinder Surprise.

A vajíčko v Európe?

Napriek vyhláške, ktorá vstúpila do platnosti 20. júla 2011, vrátane európskej smernice z 18. júna 2009, ktorá stanovuje „ zakázať hračky, ktoré sú v kombinácii s potravinami a sú prístupné iba po konzumácii potravín“, a podľa ktorej „ hračky obsiahnuté v potravinách alebo zmiešané s potravinami musia mať svoj ​​vlastný obal, ktorý musí mať dostatočnú veľkosť, aby sa zabránilo prehltnutiu alebo vdýchnutiu hračky“, sa stále Kinder Surprise nachádza v našich regáloch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom