Video: 25 super nápadov, ako vyzdobiť veľkonočné vajíčka

Zdieľať
Vajicka.jpg

Veľká Noc je za dverami a prípravy sú už takmer v každej domácnosti v plnom prúde. Nezabudnite preto, že treba šibačom pripraviť okrem maškŕt, aj nejaké to maľované vajíčko. 

Už ako deti ste možno aj vy s vašimi mamičkami alebo babkami vyzdobovali veľkonočné vajíčka. Veľmi obľúbenou metódou bolo vyfúknuté vajíčka maľovať roztopeným farebným voskom, ktorý sa ťahal pomocou špendlíka pripevneného na ceruzke. Taktiež ľudia vyhľadávali nálepky na vajíčka alebo klasické farby.

Vajce 1.jpg

V dnešnej dobe poznáme oveľa viac nápadov, ako vyzdobiť tieto vajíčka. Či už vyfúknuté, alebo uvarené natvrdo, ktoré sa už neskôr však nekonzumujú. Pri vajíčkach môžeme využiť napríklad aj vreckovkovú metódu alebo môžeme ešte horúce vajíčko pokresliť voskovkou a tá roztápaním vytvorí pekné obrazce.

Vajko.jpg

Aby sme sa vyhli nejakým chemikáliám, môžeme použiť prírodné farbivá, ktoré získame odvarom. Napríklad cibuľových šupiek, červenej kapusty, kurkumy alebo aj šťavou z čučoriedok. Fantázii sa medze nekladú a najlepšie na tom je, že veľa takýchto surovín nájdeme bežne doma.

Sviecka.jpg

Je to zároveň skvelý spôsob, ako tráviť čas s najbližšími a rozvíjať detské zručnosti a schopnosti. Na záver videa uvidíte, ako dokážeme vyrobiť krásnu sviečku v tvare vajíčka, ktorú môžeme neskôr zapáliť. Je to jednoduché, stačí vám už len niekoľko vajíčok, a trochu času.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom