VIDEO: Obrovská tragédia! Taliban zabil počas útoku na školu 84 detí!

Zdieľať
Pakistan
A plainclothes security officer escorts students rescued from nearby school during a Taliban attack in Peshawar, Pakistan, Tuesday, Dec. 16, 2014. Taliban gunmen stormed a military-run school in the northwestern Pakistani city, killing and wounding scores, officials said, in the worst attack to hit the country in over a year.(AP Photo/Mohammad Sajjad)

Pri útoku Talibanu na armádou prevádzkovanú školu v severozápadnom pakistanskom meste Pešávar zahynula asi stovka ľudí, z toho najmenej 84 detí. Informoval o tom miestny predstaviteľ. Hovorca Talibanu uviedol, že ide o odpoveď na operácie armády proti hnutiu.

Pakistan
Mŕtve telo pakistanského študenta leží v rakve v miestnej nemocnici v Pešávar.

„Zvolili sme si pre útok armádnu školu, pretože vláda útočí na naše rodiny a ženy,“ uviedol hovorca Muhammad Umar Chorasání. „Chceme, aby cítili tú bolesť,“ dodal.

Pakistan
Muži nesú vojaka, ktorý utrpel zranenia počas zásahu v škole.

Podľa úradov do školy v utorok ráno vnikli aspoň piati militanti v uniformách a z miesta bolo následne počuť streľbu a výbuchy.

APTOPIX Pakistan
Pri útoku Talibanu na armádou prevádzkovanú školu v severozápadnom pakistanskom meste Pešávar zahynulo najmenej 104 ľudí z toho 84 detí.

Niektoré deti militanti stále zadržiavajú, armáda však tvrdí, že väčšinu z asi 500 školákov evakuovala. Medzi mŕtvymi majú byť aj učitelia a vojak. Pakistanský premiér Naváz Šaríf označil útok za „národnú tragédiu“.

Pakistan
Ľudia nesú rakvu obete útoku Talibanu v škole.

Podľa odhadov počas poslednej ofenzívy pakistanských ozbrojených síl v Severnom Vazíristane a blízkej oblasti Chajbár zahynuli stovky bojovníkov Talibanu. Predpokladá sa, že počet obetí utorkového útoku nie je konečný.

https://www.youtube.com/watch?v=WgklQ49l0ZA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom