VIDEO: Spojenými štátmi sa prehnali tornáda! Zabili 12 ľudí!

Zdieľať
Severe Weather
DELETES REFERENCE TO DEAQTH TOLL - This photo provided by James Bryant shows tornado damage, Sunday, April 27, 2014 in Mayflower, Ark. A powerful storm system rumbled through the central and southern United States on Sunday, spawning several tornadoes, including one in a small northeastern Oklahoma city and another that carved a path of destruction through several northern suburbs of Little Rock, Ark. (AP Photo/Courtesy of James Bryant) MANDATORY CREDIT

LITTLE ROCK, Arkansas 28. apríla – Spojenými štátmi sa v nedeľu prehnalo viacero tornád, ktoré v štátoch Arkansas a Oklahoma zabili najmenej siedmich ľudí.

Dvaja z nich prišli o život vo Vilionii, mestečku s takmer 4-tisíc obyvateľmi v centrálnom Arkansase. Záchranári tam pod troskami spadnutých domov stále hľadajú ďalších nezvestných a evidovaný počet obetí tak ešte môže vzrásť.

Ďalšiu obeť zaznamenali v arkansaskom hlavnom meste Little Rock. Tornáda sa prehnali aj štátmi Nebraska, Kansas, Iowa a Missouri. Prírodný živel si okrem obetí vyžiadal aj rozsiahle materiálne škody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom