VIDEO: V ukrajinskom Donecku vykradli a podpálili arénu KHL!

Zdieľať

DONECK 27. mája – Nepríjemná udalosť zasiahla v utorok ráno ukrajinský klub Donbas Doneck z Kontinentálnej hokejovej ligy. Do Družba Areny sa v noci vlámali ozbrojené osoby a okrem krádeže halu aj podpálili. Hasiči dostali informáciu o požiari o 4:49 h miestneho času, bojovali si živlom na ploche približne 300 štvorcových metrov a o 7:29 h sa im ho podarilo lokalizovať. Na jeho likvidácii sa podieľa devätnásť zariadení špecializovanej techniky, nik sa nezranil ani neprišiel o život.

„V noci z 26. na 27. mája sa ozbrojené osoby vlámali do arény Družba. Spútali ochrankárov, odniesli si kancelársku aj komunikačnú techniku či plazmové obrazovky. Z predajne fanshopu ukradli trezor a vzali si aj služobné automobily Donbasu. Všetko zavŕšili podpálením interiéru,“ uvádza sa v správe na webe Donbasu Doneck.

Horizon33_2014-5-27_11-41-1

Podľa vedenia klubu ide o cynický a nehanebný čin, ktorý zasiahol celú hokejovú komunitu aj klub reprezentujúci Ukrajinu v jednej z najlepších hokejových líg na svete – KHL. „Mnoho rokov bola Arena Družba pre obyvateľov Donecka symbolom športových víťazstiev. Konali sa tu súťaže v ľahkej atletike, basketbalové zápasy a ďalšie kultúrne či športové akcie. V hale sa pripravujú aj mladí hokejisti HK Donbas. Pred niekoľkými dňami aréna získala právo hostiť A-skupinu I. divízie majstrovstiev sveta v hokeji. Klub aj celá hokejová verejnosť sú veľmi nahnevaní z toho, čo sa stalo. Apelujeme preto na všetkých, ktorí ešte sympatizujú s rebelmi terorizujúcimi východnú Ukrajinu, aby sa zamysleli, či takúto budúcnosť chcú pre seba a svoje deti,“ píše sa na hcdonbass.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom