Vieme, ako fungujú telefonické súťaže v televíziách! Je to podfuk?

Zdieľať
Horizon33_2014-6-18_11-0-40

Určite si zaregistroval, že niektoré televízne stanice v noci vysielajú súťaže, v ktorých sľubujú celkom slušné peňažné výhry. Stačí len zavolať a odpovedať na veľmi jednoduchú otázku… Ale naozaj stačí len to?

Moderátorky takýchto súťaží sľubujú divákom, že ak zavolajú a budú poznať správnu odpoveď na otázku, vyhrajú pekný balík peňazí. Čo sa však deje potom, čo vytočíš telefónne číslo?

Ozve sa ti vopred nahraný hlas, ktorý ti dlhé minúty, počas ktorých sa ti pekne sťahujú peniažky z kreditu, vysvetľuje, že musíš počkať a hneď, ako budeš na rade, prepoja ťa do štúdia.

Medzitým ale vidíš moderátorku, ktorá až zúfalo prosí divákov, aby zavolali. V prípade tejto relácie pri pokuse o dovolanie sa do štúdia, musel chlapík počúvať akože šteklivé príbehy a ani po polhodine telefonovania, ktoré ho stálo už skoro 3 000 českých korún, ho neprepojili.

Horizon33_2014-6-18_11-0-56

A aby toho nebolo málo, aj samotná moderátorka sa zrejme nudila a nebavilo ju opakovať stále to isté dookola, a tak si s niekým v pohode esemeskovala.

Napokon po neuveriteľných 70 minútach spojenie vypadlo a chlapík prišiel o 6 000 českých korún a nikam sa nedovolal!

To ale nebolo všetko – vyskúšal to aj druhý raz a ani po ďalšej vyše polhodine ho neprepojili. No nielen jeho – za takmer dve hodiny neprepojili do štúdia žiadneho z volajúcich!

V závere videa chlapík dodáva, že ministerstvo financií nepotrestalo žiadneho z prevádzkovateľov podobných hier. No keďže je českým ministrom financií Andrej Babiš a televízia, ktorá takúto súťaž vysielala, mu patrí, zrejme sa trestu nedočkáme.

Pozri si video tu:

http://www.stream.cz/nejnovejsi/adost/10002751-okradani-v-primem-prenosu

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom