Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vieš, na čo slúži tento valček na konci nabíjačky od notebooku?

Cable 87585_640.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Možno si si na nabíjačke k svojmu notebooku, telefónu alebo na kábli k tlačiarni či k inému zariadeniu všimol malý valček. Vieš, na čo slúži?

Tento plastový valček, ktorý je na konci takmer každého kábla, v sebe ukrýva takzvanú feritovú tlmivku. Zrejme ti tento názov nič nehovorí, no táto tlmivka slúži na filtrovanie elektromagnetického šumenia. Každé elektronické zariadenie totiž produkuje takýto šum – napríklad keď pripojíš kameru na monitor cez kábel, ktorý nemá tlmivku, je veľmi pravdepodobné, že bude monitor blikať.

Broadband 1238639_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Keby sa takéto tlmivky na kábloch nenachádzali, každý z káblov by mohol pôsobiť ako rušič a elektronické zariadenia by sa „nesprávali“ tak, ako by sme chceli.

Tak a táto malá záhada je vyriešená :-) Takže aj taká nenápadná vec, akou je valček na kábli, je dôležitá na to, aby napríklad tvoj notebook pracoval tak, ako má.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 14. apríla 2016Zdroj www.quora.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: