Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vieš o tom, že si doteraz čistil rúru úplne zle? Sleduj túto geniálnu vychytávku!

Ugnen2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.newsner.com
reklama:
reklama:

Čistenie rúry patrí k tým menej obľúbeným domácim prácam. Ak si sa už na túto úlohou odhodlal, prípadne si ju dostal ako trest od rodičov, alebo s ňou chceš mamke pomôcť, takto si môžeš prácu uľahčiť.

Samozrejme, že na trhu nájdeš široký výber špeciálnych čistiacich prostriedkov, ktoré „zaručene“ odstránia aj zaschuntú špinu. Ak však nechceš zbytočne míňať peniaze, môžeš rúru vyčistiť aj ekologickým spôsobom.

Pýtaš sa, čo budeš na také zázračne jednoduché čistenie potrebovať? Veru, nič extra!

Fľašu s rozprašovačom

2 lyžice sódy bikarbóny alebo prášku do pečiva

Handričku

Misku

Ako na to?

Takéto čistenie pozostáva z dvoch fáz. Najskôr vyber z rúry všetky mriežky. Potom si v miske rozmiešaj jednu lyžicu sódy s trochou vody tak, aby ti vznikla pasta. Pastu potom nanes do vnútra rúry a nechaj pôsobiť minimálne 12 hodín, ideálne 24 hodín.

Potom hadnričkou zotri čo najviac „bordelu“, ktorý pasta rozpustila. Následne nalej do nádoby s rozprašovačom ocot a nastriekaj ho na miesta, na ktorých vidíš zbytky sódy bikarbóny. Rúru zapni na najslabšiu teplotu a nechaj zapnutú 15 až 20 minút.

Potom prejdi k čisteniu dvierok. Nanes na ne pastu zo sódy bikarbóny a nechaj pôsobiť 30 minút. Potom pastu zotri vlhkou hadnričkou a hotovo!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 26. októbra 2015Zdroj www.newsner.com Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: