Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vieš, prečo má toto pero na vrchnáku otvor? Môže ti zachrániť život!

12647973_1296455547048270_1234535979_n.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
yellowdesign.org
reklama:
reklama:

Takmer každý z nás pozná tieto guľôčkové perá. Ale len veľmi málo ľudí naozaj vie o tom, prečo vrchnák na nich vyzerá tak, ako vyzerá.

V roku 1991 predložila spoločnosť BIC svetu nové konštrukčné riešenie pre svoje perá, ktoré zostali úplne bez povšimnutia väčšiny ľudí. To, že majú malý otvor v hornej časti vrchnáku neprišlo nikomu čudné.

Mnoho ľudí nevenovala pozornosť tejto inovácii. Ale v rovnakej dobe, rozhodnutie o prijatí tohto dizajnu zachránilo životy veľkého počtu detí aj niekoľko dospelých. A prečo?

Malé deti milujú ochutnávať všetky druhy objektov, ktoré spadajú do ich rúk, najmä malé veci, ktoré sa zmestia celé do úst. Dospelí na druhej strane, radi žujú vrchnáky z pier, keď sú nervózni alebo iba tak zo zvyku. Vrchnák sa človeku môže veľmi ľahko dostať do priedušnice a tak sa začne dusiť. V takýchto situáciách, ten malý otvor v uzávere pomáha ľuďom mať dostatok kyslíka, zatiaľ čo je pomoc na ceste.

F3d1b97eab92405acf456aba33ed81f7.jpg
sk.pinterest.comFoto: sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 26. januára 2016Zdroj www.yellowdesign.org © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: