Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vírus opäť naberá na sile, inšpektori varujú. Pokiaľ používate toto, hrozí vám nákaza

respirátor
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
respirátor www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Českí inšpektori sťahujú z trhu respirátory, ktoré možno nosia aj mnohí Slováci. Podobný typ od rovnakého výrobcu sa u nás totiž nachádzal už v januári, kedy naň upozornila Slovenská obchodná inšpekcia (SOI). Máte tieto respirátory doma aj vy?

V akreditovanom laboratóriu boli vykonané laboratórne skúšky, ktoré overovali celkový prienik, prienik filtračným materiálom a dýchací odpor. „Z výsledkov vykonaných skúšok vyplýva, že výrobok nevyhovel požiadavkám na celkový prienik a prienik filtračným materiálom, skúške chloridom sodným a skúške parafínovým olejom. Vzhľadom na skutočnosť, že filtračná polmaska má väčší celkový prienik a prienik filtračným materiálom, nespĺňa požiadavky kladené na respirátory typu FFP2 a nemôže používateľa účinne ochrániť pred pevnými časticami a kvapalnými aerosólmi,“ uvádza ČOI.

Na respirátor od rovnakého výrobcu z Českej republiky upozornila už v januári aj Slovenská obchodná inšpekcia (SOI). Išlo o respirátor s názvom Filtračná tvárová polmaska – respirátor FFP2 PREMIUM Tex-Tech NR.

„Respirátor nevyhovel požiadavke v parametri „prienik filtračného materiálu“. Filtračný materiál pri používaní dostatočne nezachytáva častice šíriace sa vzduchom pre typ respirátora FFP2. Zadržiavanie častíc filtračným materiálom pri používaní respirátora je nedostatočné, v dôsledku čoho môže cez masku prejsť nadmerné množstvo častíc alebo mikroorganizmov,“ informovali vtedy inšpektori.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 6. apríla 2022
reklama:
reklama:
reklama: