Vírus opäť naberá na sile, inšpektori varujú. Pokiaľ používate toto, hrozí vám nákaza

Zdieľať
respirátor

Českí inšpektori sťahujú z trhu respirátory, ktoré možno nosia aj mnohí Slováci. Podobný typ od rovnakého výrobcu sa u nás totiž nachádzal už v januári, kedy naň upozornila Slovenská obchodná inšpekcia (SOI). Máte tieto respirátory doma aj vy?

V akreditovanom laboratóriu boli vykonané laboratórne skúšky, ktoré overovali celkový prienik, prienik filtračným materiálom a dýchací odpor. „Z výsledkov vykonaných skúšok vyplýva, že výrobok nevyhovel požiadavkám na celkový prienik a prienik filtračným materiálom, skúške chloridom sodným a skúške parafínovým olejom. Vzhľadom na skutočnosť, že filtračná polmaska má väčší celkový prienik a prienik filtračným materiálom, nespĺňa požiadavky kladené na respirátory typu FFP2 a nemôže používateľa účinne ochrániť pred pevnými časticami a kvapalnými aerosólmi,“ uvádza ČOI.

Na respirátor od rovnakého výrobcu z Českej republiky upozornila už v januári aj Slovenská obchodná inšpekcia (SOI). Išlo o respirátor s názvom Filtračná tvárová polmaska – respirátor FFP2 PREMIUM Tex-Tech NR.

„Respirátor nevyhovel požiadavke v parametri „prienik filtračného materiálu“. Filtračný materiál pri používaní dostatočne nezachytáva častice šíriace sa vzduchom pre typ respirátora FFP2. Zadržiavanie častíc filtračným materiálom pri používaní respirátora je nedostatočné, v dôsledku čoho môže cez masku prejsť nadmerné množstvo častíc alebo mikroorganizmov,“ informovali vtedy inšpektori.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom