Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vláda bude zajtra rozhodovať o viacerých bodoch, jedným z nich je posilnenie vplyvu ministra vnútra

Mikulec.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Archívne, SITA/Kancelária Národnej rady SR
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 30. novembra (SITA) – Vládny kabinet Eduarda Hegera (OĽaNO) bude v stredu 1. decembra rokovať o návrhu zákona koaličných poslancov, ktorý posilňuje ingerenciu, teda vplyv ministra vnútra. Vyplýva to zo zverejneného programu vlády. Ďalším z bodov programu je aj návrh nariadenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorého cieľom je skvalitnenie prideľovania normatívnych finančných príspevkov zriaďovateľom škôl a školských zariadení na osobné a prevádzkové náklady. Ministerstvo navrhuje účinnosť nariadenia od januára 2022 vzhľadom na začiatok rozpočtového roka.

Návrh novely zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže SR a Železničnej polície umožní ministrovi vnútra rozhodnúť o vymenovaní kandidáta na post Prezidenta Policajného zboru aj bez odobrenia zo strany parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť. Podľa doterajšej právnej úpravy totiž výbor o kandidátoch hlasoval a minister mohol vymenovať len kandidáta, ktorého výbor odporučil. Novela má zároveň ministrovi dať väčšiu kompetenciu aj pri výbere riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Ministri sa budú zaoberať aj Informáciou o 40. zasadnutí Rady vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť. V nej sa konštatovalo, že v rámci námetov na zlepšenie zabezpečenia práva na súdnu ochranu v súvislosti s pandémiou by bolo vhodné zjednotiť postup pre súdy o to, aké technické, respektíve protipandemické opatrenia majú byť prijaté vo vzťahu k pojednávacím miestnostiam, aby sa tak predchádzalo zbytočným prieťahom v konaní. Člen rady Michal Davala na rade poukázal, že v súčasnosti je bežnou praxou odročovanie pojednávaní napríklad v dôsledku nerešpektovania protipandemických opatrení, či už zo strany procesných strán, prípadne aj zo strany súdu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 30. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: