Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vláda dnes schválila súdnu reformu! Súdna mapa ale parlamentom v tejto podobe neprejde!

Kolikova.jpg
Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 12. januára (SITA) – Reforma súdnej mapy neprejde cez Národnú radu SR (NR SR) v takej podobe, v akej ju dnes schválila vláda. Povedala to poslankyňa NR SR Jana Žitňanská (Za ľudí) po dnešnom rokovaní vlády. Poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) doplnil, že koalícia uzatvorila politickú dohodu, že rokovania k súdnej mape budú pokračovať.

„Ešte predtým, než prejde do prvého čítania, chceme mať čierne na bielom, ako bude vyzerať pozmeňujúci návrh, ktorý zohľadní vznesené pripomienky“ pokračovala Žitňanská. Pre poslankyňu je kľúčové, aby pri zväčšovaní obvodov súdov nemusí občania ďaleko cestovať a bude sa pojednávať najbližšie pri jeho mieste bydliska. „Hoci pani ministerka argumentovala, že sa to bude riešiť nejakými elektronickými konaniami. Ako viete, táto možnosť zatiaľ neexistuje,“ dodala.

Šeliga vysvetlil, že vláda o návrhoch rokovala na požiadanie predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO). „Zároveň všetci vidíme veľký problém v tom, že neboli vypracované takzvané správne súdy. Vedelo sa o tom rok a pol. Teraz celá koalícia a premiér budú mať čo robiť, aby nám bola pustená platba 500 miliónov, keďže je to jeden z myľníkov,“ uviedol. Reforma je súčasťou Plánu obnovy a odolnosti SR.

Ministerka Kolíková si podľa predsedu poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Michala Šipoša nesplnila úlohu a nevyrokovala v koalícii dohodu na návrhoch. „Pani ministerka tu zlyhala a je ohrozených viac ako 500 miliónov eur z plánu obnovy. Nesplnili dôležitý myľník a my sa pýtame, kedy chce vyrokovať všetky veci?“ uzavrel s tým, že ak si Kolíková nesplní úlohu, tak „nemá čo robiť na svojom mieste“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 12. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: