Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vláda odobrila smernicu o plánovaní obrany štátu! Čoho všetkého sa týka?

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 26. januára (SITA) – Členovia vlády na dnešnom rokovaní odobrili Smernicu vlády Slovenskej republiky o plánovaní obrany štátu. Plánovanie obrany štátu zahŕňa obranné plánovanie, plánovanie použitia Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR) na účely obrany štátu, plánovanie mobilizácie OS SR, identifikovanie hrozby a vyhodnotenie politicko-vojenskej situácie a plánovanie hospodárskej mobilizácie na účely obrany štátu. Cieľom smernice je vytvorenie podmienok na zladenie uvedených štyroch plánovaní a ich výstupov.

Plánovanie obrany štátu zefektívni vytváranie a tiež použitie ozbrojených síl na základe plánov ich použitia v čase vojny a v čase vojnového stavu. „Takéto plánovanie obrany štátu posilní obranyschopnosť Slovenskej republiky a plnenie jej medzinárodných záväzkov v oblasti obrany. Zároveň je aj príspevkom k civilnej pripravenosti a odolnosti štátu. Príslušné plánovania sú harmonizované s plánovacími procesmi Organizácie Severoatlantickej zmluvy a Európskej únie,“ vysvetlilo Ministerstvo obrany SR v materiály predloženom na rokovanie vlády. Smernica nadobúda účinnosť 1. júla 2022 okrem článku o Pláne obrany štátu, ktorý nadobudne účinnosť 1. júla 2024.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 26. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: