Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

„Vláda sa správa ako Ficovci,“ upozorňuje Hlina. Proti tisícovým sviniam ide protestovať v traktore!

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA: Alojz Hlina a Zsolt Simon pred úradom vlády SR v stredu, 5. januára 2022, upozornia vládu aj verejnosť na neprijateľný klientelizmus štátneho tajomníka ministerstva pôdohospodárstva Milana Kyseľa.

Rodinná firma vysokopostaveného politického nominanta dostane nenávratnú pomoc 27-tisíc eur na šesť ošípaných, ktoré chová. Spôsob, akým boli dotácie rozdelené, rozporuje odborná verejnosť zastúpená SPPK, Zväzom chovateľov ošípaných, či Iniciatívou poľnohospodárov.

V stredu, 5. januára 2022, o 9:00 hod., pred úradom vlády SR Alojz Hlina a Zsolt Simon – politici, ktorí sú aj farmármi – vyzvú ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana, aby predložil návrh na odvolanie štátneho tajomníka, a vládu SR, aby M. Kyseľa odvolala z funkcie.

„Aj laická verejnosť vníma, že na rozdelení dotácie niečo nie je v poriadku. Vláda má možnosť ukázať, či bojuje proti korupcii a klientelizmu, alebo sú ako Ficovci,“ hovorí A. Hlina. „Kyseľ odstúpil zo svojej funkcie z dôvodu, že bol na neho robený mediálny lynč a neurobil nič zlé, a ešte sa mu bolo treba poďakovať, ale my si to nemyslíme,“ doplnil dnes už podpredseda strany Dobrá voľba a Umiernení.

„Metodika výpočtu dotácie a spôsob jej rozdelenia zaváňajú korupciou. Na pomoci štátu zarobili tí, ktorí mali informácie vopred. Rodina štátneho tajomníka M. Kyseľa za OĽaNO na prvom mieste,“ upozorňuje Zsolt Simon. Okrem výzvy vláde SR symbolicky prejdú traktorom popred úrad vlády SR. „Ak sa aj za súčasnej vlády budú diať rovnaké nehoráznosti ako v minulosti, poľnohospodári sú pripravení sa brániť. Traktory sa do Bratislavy môžu vrátiť,“ dodáva A. Hlina.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 5. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: