Vodné peklo: Slovenské hory bojujú s náporom ničivých zrážok!

Zdieľať
244169_befunky collage 2 scaled e1691394287215 640x420.jpg

Vodné sily slovenských hôr sa prebúdzajú, a s nimi prichádza aj neúprosná sila prírody. Intenzívne zrážky počas víkendu vyvolali zvýšenú hladinu horských riek a potokov, čím sa turistické chodníky v niektorých častiach stali nepriechodnými a nebezpečnými.

Horská záchranná služba vyzýva návštevníkov k mimoriadnej opatrnosti a dodržiavaniu bezpečnostných pokynov, ktoré môžu byť rozhodujúce medzi dobrodružstvom a nebezpečenstvom.

Niektoré turistické chodníky sú tak zatopené a nepriechodné, najmä vo Vysokých Tatrách. Informovala o tom v pondelok Horská záchranná služba. V blízkosti potokov sa často voda vylieva z koryta a vytvárajú sa tak nebezpečné miesta.

„Ak sa tieto miesta nedajú obísť neodporúčame ich prekonávať. Zvýšenú opatrnosť treba dávať aj pri prechode lávok a mostíkov ponad potoky a riečky,“ radia horskí záchranári. Návštevníkov zároveň žiadajú, aby sa riadili týmito pokynmi.

Viac k témam: Počasie, Slovenský raj, Turistika, Vysoké Tatry
Zdroj: SITA.sk – Vysoké Tatry hlásia zatopené turistické chodníky, horskí záchranári odporúčajú nepriechodné úseky obísť © SITA Všetky práva vyhradené.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom