Vojna môže hroziť aj v Európe! TÁTO krajina sa na takúto situáciu pripravuje

Zdieľať
Najky titulka 20 1.jpg
Foto: Klaus-Dietmar Gabbert/dpa via AP

Nemecký minister obrany Boris Pistorius upozornil, že konflikty ako tie na Blízkom východe a vojna Ruska proti Ukrajine môžu mať priamy dopad na Európu a Nemecko.

Obyvatelia Nemecka by si podľa nemeckého ministra obrany Borisa Pistoriusa mali začať zvykať na myšlienku, že Európe môže hroziť vojna. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Pistorius to povedal v rozhovore pre nemeckú verejnoprávnu televíziu ZDF.

Nemecký politik sa domnieva, že konflikt na Blízkom východe a vojna Ruska proti Ukrajine môžu vplývať na nemeckú spoločnosť. „Nemecko sa predovšetkým musí vedieť brániť, a to platí pre Bundeswehr aj pre spoločnosť. Musíme sa stať pripravenými na vojnu,“ zdôraznil Pistorius.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Zároveň dodal, že Nemecko urobí v blízkovýchodnom konflikte všetko, aby zabránilo ďalšej eskalácii. Pistorius odmietol obvinenia, že spolková vláda je príliš pomalá na to, aby reagovala na takzvaný bod obratu.

Zdôraznil, že sa vytvoril nielen špeciálny fond pre Bundeswehr vo výške 100 miliárd eur, ale zmenili sa aj štruktúry. Bundeswehr bol ale podľa Pistoriusa dlhodobo zanedbávaný.

Všetko, čo bolo zanedbané za 30 rokov, sa, žiaľ, nedá opraviť za 19 mesiacov,“ povedal. Minister zároveň ubezpečil, že do konca tohto desaťročia bude Nemecko v úplne inej pozícii.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom