Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vrátili ste sa z TÝCHTO krajín? Môžete požiadať o bezplatný PCR test!

Testovanie 1.jpg
Foto: ilustračné, SITA/Alexandra Čunderlíková
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 21. decembra (SITA) – Ministerstvo zdravotníctva vyzýva všetkých obyvateľov Slovenska, ktorí sa v týchto dňoch vracajú zo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, Dánska alebo Nórska domov, aby požiadali o bezplatné vyšetrenie PCR testom. Ako informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová, môžu tak urobiť na stránke www.korona.gov.sk. Ministerstvo pozýva aj plne zaočkovaných jedincov.

Postup je taký, že si na stránke www.korona.gov.sk záujemca vyberie možnosť „Objednanie sa na PCR test”. Pri zadávaní požiadavky v sekcii „Vyberte príznaky alebo dôvod vyšetrenia” by mal označiť dôvod „Prišiel som zo zahraničia”. Následne si z ponuky krajín vyberie Spojené kráľovstvo, Dánsko alebo Nórsko.

Dôvodom tejto pozvánky je, že v Spojenom kráľovstve sa variant omikron stal dominantným a spôsobuje nekontrolovateľné šírenie ochorenia COVID-19 a výrazne sa situácia zhoršuje aj v krajinách ako Dánsko či Nórsko. Vzhľadom na tento fakt je nevyhnutné, aby sa osoby po návrate až do doručenia výsledku testu zdržiavali v karanténe a nestretávali sa s nikým mimo svojej domácnosti. Eliášová pripomenula, že zároveň naďalej platí povinnosť registrácie v eHranici pre všetkých, ktorí sa vracajú zo zahraničia na Slovensko.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 21. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: