Vraždiaci kuchár ostáva vo väzbe aj po podaní obžaloby, ide o syna „bratislavského škrtiča“

Zdieľať
Najky titulka 16.jpg
Foto: Canva

Po stredajšom rozhodnutí súdu o dôvodoch väzby a podaní sťažnosti obhajcom sa situácia komplikuje možnou dohodou o vine a treste.

Kuchár Jozef H., ktorý je stíhaný pre vraždu priateľky Patrície, ostáva vo väzbe aj po podaní obžaloby.

Ako pre médiá uviedol po stredajšom neverejnom zasadnutí Mestského súdu Bratislava I prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava Peter Pilát, sudca u obžalovaného skonštatoval dôvody väzby pre možnú hrozbu úteku a pokračovania v trestnej činnosti.

Podali sťažnosť

Obhajca obžalovaného David Bereš doplnil, že voči rozhodnutiu súdu podali sťažnosť, avšak len v prípade takzvanej útekovej väzby.

Keďže podľa medializovaných informácii sa Jozef H. ku skutku priznal, jeho obhajca v tejto súvislosti potvrdil, že s prokurátorom hovoril na tému možného uzavretia dohody o vine a treste.

„Ale zatiaľ sme sa nejakým spôsobom nedohodli,“ uviedol Bereš. Doplnil, že pojednávanie v tejto veci súd vytýčil na 6. augusta.

Syn bratislavského škrtiča

Kuchár Jozef H. podľa orgánov činných v trestnom konaní zavraždil začiatkom tohto roku na Prievozskej ulici v Bratislave svoju partnerku Patríciu obzvlášť brutálnym spôsobom. Vyrezal jej časť tváre, stehna, jej vnútorné orgány dal do vedra a vedľa tela ležalo srdce.

Podľa informácií TV JOJ je Jozef H. synom brutálneho vraha dvoch žien Štefana Pantla, ktorého za jeho činy ako jedného z mála na Slovensku popravili v roku 1981. Známy bol ako „bratislavský škrtič“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom