Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

„Vy ste sa nikdy nemali stať ministrom vnútra kvôli vašej histórii,“ odkázal Fico Mikulcovi! Predseda Smeru si servítku pred ústa rozhodne nedal!

Robert Fico
Predseda strany SMER Robert Fico Foto: SITA / Ivan Fleischer
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 30. marca (SITA) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) by mal odstúpiť z funkcie člena vlády pre dobré meno Slovenskej republiky a nikdy sa nemal stať ministrom. Vyhlásil to dnes predseda opozičnej strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico pri prednášaní návrhu na odvolanie Mikulca počas mimoriadnej schôdze parlamentu. Dôvodom je, že podľa Smeru-SD Mikulec nezvláda riadenie utečeneckej krízy z vojnou postihnutej Ukrajiny. Podľa Fica došlo k podpísaniu amorálnych straníckych „kšeftíkov“ a urobilo sa to preto, lebo „si myslia, že sú bohorovní“.

Smer-SD v návrhu na odvolanie uviedol, že minister Mikulec podpísal v mene štátu zmluvu so súkromnou firmou Dustream produktion v hodnote 2,5 milióna eur a rovnako aj ďalšiu zmluvu s firmou Globalgastro plus z Bratislavy na poskytovanie stravovacích služieb ľuďom emigrujúcim z Ukrajiny na východe Slovenska v hodnote takmer 2 milióny eur. Ako uviedol Smer-SD, dohromady ide o sumu necelých 4,5 milióna eur, ktorá sa vyplatí zo štátneho rozpočtu súkromným spoločnostiam, ktoré získali štátne zákazky priamym zadaním bez transparentného verejného obstarávania.

„Pri týchto zmluvách vidím dva druhy zlyhaní. Prvým druhom zlyhania je zlyhanie morálne,“ vyhlásil Fico. Podľa neho došlo k podpisu zmlúv s firmami, kde je prepojenie na súčasného premiéra a preto možno hovoriť o premiérskom klientelizme. Povedal tiež, že v hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) využívajú krízy a nešťastia na „obohacovanie sa“. Fico tvrdí, že u ministra vnútra vidí odborné zlyhanie v tom, že po prepustení väzňov na Ukrajine a ich ozbrojení mohol prejsť na Slovensko aj organizovaný zločin.

Za začiatok rozvratu koalície šéf Smeru-SD považuje to, ak trpí ministra, ktorého koaličné strany nechcú. „Počúvame na chodbách v neformálnych rozhovoroch, že máme dosť ministra Mikulca, ale čo máme robiť?“ uviedol Fico. Poznamenal, že chce Mikulcovi ponúknuť slušný odchod. „Vy ste sa nikdy nemali stať ministrom vnútra kvôli vašej histórii,“ povedal predseda Smeru-SD. Podľa neho žiadny minister alebo ministerka nemôže mať takú hodnotu, aby kvôli nemu dochádzalo k vládnym roztržkám alebo, že sa vládny strany ignorujú.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 30. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: