Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vybral si si dobrú školu? Pozri si dvadsať fakúlt, ktoré umožnia absolventom najlepšie uplatnenie!

APTOPIX Taiwan Protest
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
A student protester against a China Taiwan trade pact tries to sleep in the mezzanine of the occupied legislature in Taipei, Taiwan, Friday, March 28, 2014. Thousands of protesters opposed to a far-reaching trade pact with China continue their occupation of the legislature for the eleventh day in protest against the island's rapidly developing ties with the communist mainland. (AP Photo/Wally Santana)
reklama:
reklama:

Firmy sa najviac zaujímajú o ľudí, ktorí majú vyštudovanú informatiku a na prvom mieste sa medzi školami umiestnila Ekonomická univerzita.

Rebríček vypracoval portál Profesia.sk už po siedmy rok a vyplýva z neho, že z pohľadu záujmu firiem o ich absolventom sú na tom najlepšie zamerania ako ekonómia, informatika, spoločenské vedy, strojárstvo, technika a prírodné vedy.

Na prvej priečke rebríčka sa umiestnila Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity.

062014_marketinfo_zaujem_zamestnavatelov_o_ABS_VS00

„Najmenší problém uplatniť sa na trhu práce by mali mať absolventi Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity, Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského a Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity. Životopis absolventa Fakulty informatiky a informačných technológií si pozrie 9,1 zamestnávateľov, životopisy absolventov Fakulty matematiky fyziky a informatiky 7,2 a Fakulty elektrotechniky a informatiky 7 zamestnávateľov,“ píše Profesia.sk.

062014_marketinfo_zaujem_zamestnavatelov_o_ABS_VS

Vplyv na uplatnenie absolventov má aj miesto sídla ich školy. Z analýzy vyplýva, že životopisy študentov, ktorí skončili jednu zo škôl v Bratislavskom kraji videli 4,2 zamestnávatelia. Životopis človeka, ktorý má absolvovanú vysokú školu v Prešovskom kraji, videli priemerne traja zamestnávatelia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 17. júna 2014Zdroj profesia.sk, Ilustračná: SITA/AP
reklama:
reklama:
reklama: