Vybral si si dobrú školu? Pozri si dvadsať fakúlt, ktoré umožnia absolventom najlepšie uplatnenie!

Zdieľať
APTOPIX Taiwan Protest
A student protester against a China Taiwan trade pact tries to sleep in the mezzanine of the occupied legislature in Taipei, Taiwan, Friday, March 28, 2014. Thousands of protesters opposed to a far-reaching trade pact with China continue their occupation of the legislature for the eleventh day in protest against the island's rapidly developing ties with the communist mainland. (AP Photo/Wally Santana)

Firmy sa najviac zaujímajú o ľudí, ktorí majú vyštudovanú informatiku a na prvom mieste sa medzi školami umiestnila Ekonomická univerzita.

Rebríček vypracoval portál Profesia.sk už po siedmy rok a vyplýva z neho, že z pohľadu záujmu firiem o ich absolventom sú na tom najlepšie zamerania ako ekonómia, informatika, spoločenské vedy, strojárstvo, technika a prírodné vedy.

Na prvej priečke rebríčka sa umiestnila Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity.

062014_marketinfo_zaujem_zamestnavatelov_o_ABS_VS00

„Najmenší problém uplatniť sa na trhu práce by mali mať absolventi Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity, Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského a Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity. Životopis absolventa Fakulty informatiky a informačných technológií si pozrie 9,1 zamestnávateľov, životopisy absolventov Fakulty matematiky fyziky a informatiky 7,2 a Fakulty elektrotechniky a informatiky 7 zamestnávateľov,“ píše Profesia.sk.

062014_marketinfo_zaujem_zamestnavatelov_o_ABS_VS

Vplyv na uplatnenie absolventov má aj miesto sídla ich školy. Z analýzy vyplýva, že životopisy študentov, ktorí skončili jednu zo škôl v Bratislavskom kraji videli 4,2 zamestnávatelia. Životopis človeka, ktorý má absolvovanú vysokú školu v Prešovskom kraji, videli priemerne traja zamestnávatelia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom