Vychádzajúca hviezda Jenna Ortega alias Wednesday Addamsová

Zdieľať
Jenna Ortega
Jenna Ortega www.facebook.com

Seriálový hit Netflixu Wednesday rúca rekordy v sledovanosti. A nielen to. Stvoril novú hereckú hviezdu Jennu Ortegu, ktorá v seriáli zažiarila v hlavnej úlohe Wednesday Addamsovej. Kto Jenna Ortega vôbec je a ako sa toto talentované dievča dostalo do sveta filmu?

Hoci by ste to možno netipovali, hviezda seriálu Wednesday oslávila už 20. narodeniny. Jenna Ortega sa narodila 27. septembra 2002 v meste Coachella Valley v americkej Kalifornii ako štvrté zo šiestich detí. Za svoj výrazný vzhľad vďačí svojim rodičom, ktorí majú latinsko-americké korene. Mamičke Natalie Ortegy koluje v žilách mexická a portorická krv, jej otec je mexicko-amerického pôvodu.

Práve rodičia boli najväčšími podporovateľmi k jej ceste k sláve a podľa Jenniných slov toho pre ňu veľmi obetovali. Akým spôsobom sa Jenna Ortega vôbec dostala do hereckého sveta? Za všetkým stojí jej mamička, ktorá na Facebooku zdieľala video sedemročnej Jenny, v ktorom dievčatko recitovalo dramatický monológ. Video vzbudilo taký úspech, že sa rodine následne ozval kastingový agent.

Už od ôsmich rokov začala Jenna Ortega pôsobiť ako detská herečka, ktorá hrala najskôr v reklamách. Debutovú rolu získala v roku 2012 vo filme Rob. Stvárnila aj vedľajšie role v seriáloch Kriminálka New York, Bábika Jane. Svoj hlas tiež prepožičala Elene z Avaloru v kreslenom rozprávkovom seriáli spoločnosti Disney.

Jenna Ortega si ďalej zahrala vo filmoch Iron Man 3 (2013) či Yes Day (2021) alebo v hororoch Studio 666 (2022), Vreskot (2022), American Carnage (2022) alebo X (2022). A práve vďaka úlohe v horore X Jenna Ortega pravdepodobne zabodovala aj na kastingu k seriálu Wednesday. Herečka totiž dorazila na kasting špinavá od umelej krvi, čím režiséra Wednesday Tima Burtona veľmi pobavila.

Úlohu Wednesday Addamsovej Jenna Ortega získala aj preto, že bola tejto postave typovo podobná. Nebolo to však zadarmo. Herečka sa musela naučiť množstvo nových zručností, a to vrátane lukostreľby, šermu, kanoistiky, učenia nemeckého jazyka alebo hry na violončelo. Počas nakrúcania seriálu Wednesday mala navyše nariadené nemrkať.

Vďaka seriálovému hitu Wednesday z produkcie Netflixu, ktorý režíroval slávny Tim Burton, sa z Jenny Ortegy stala hviezda celosvetového formátu. Herečka si nárast popularity mohla všimnúť aj na svojom Instagrame. Od premiéry Wednesday sa jej instagramový účet navýšil o milióny nových sledujúcich. Jenna Ortega má v súčasnosti na svojom Instagrame viac ako 30-miliónovú fanúšikovskú základňu, ktorá na ňu spieva jednu veľkú chválu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom