Posledný rozhovor s Vašom Patejdlom pred smrťou. Jeho slová vás chytia za srdce (VIDEO)

Zdieľať
Vašo Patejdl
Hudobník Vašo Patejdl zomrel 19. augusta po ťažkej chorobe. Zdroj Facebook Elán

Skupina Elán poriadne prekvapila a zároveň dojala svojich fanúšikov. V nedeľu večer zverejnili na svojej Facebookovej stránke posledný rozhovor s legendárnym hudobníkom Vašom Patejdlom (†68), ktorý natočil koncom marca tohto roka. 

Vašo Patejdl v rozhovore prezradil, čo mu dali roky s Elánom, prečo mu chýbal a čo pre neho znamenal. Hovoril tiež o tom, ako sa teší zo života a žije si svoj sen. Napriek tomu, že si v posledných rokoch uvedomoval pominuteľnosť života, miloval koncerty a pocit, keď fanúšikovia spolu s Elánom spievali ich pesničky. Podľa vlastných slov, robil všetko pre to, aby sa dožil 70-tky a dokonca aj 80-tky. Bohužiaľ, osud to zariadil inak.

Ahoj kamaráti, zverejňujeme posledný autentický rozhovor s našim Vašom, ktorý pre vás natočil 28.3.2023 v rámci spoločného dňa fotenia pre dnes už vypredané koncerty Elán 70. Video rozhovor má 18 minút, je bez úprav, v pôvodnej podobe. Náš Vašo s nami naveky!“ napísali Elánisti k príspevku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Legendárny textár a spevák odišiel do hudobného neba 19. augusta po ťažkej chorobe. Zostali po ňom stovky nazabudnuteľných piesní a hitov, na ktorých vyrastali celé generácie. 

Vašo Patejdl sa narodil 10. októbra 1954 v Karlových Varoch, odkiaľ sa o šesť rokov presťahoval spolu s rodinou do Bratislavy. V roku 1968 sa stal jedným zo zakladateľov skupiny Elán a v roku 1985 začal sólovú kariéru. V roku 1996 sa opäť vrátil do Elánu, kde pôsobil ako hráč na klávesy.

Podieľal sa na tvorbe viacerých slovenských a zahraničných interpretov, ako Beáta Dubasová, Marika Gombitová, Banket či Heidi Janků. Bol tiež skladateľom filmovej hudby a preslávil sa piesňami z filmu Fontána pre Zuzanu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom