Vyrobte si chutnú domácu zmrzlinu. Podľa tohto receptu to zvládnete ľavou zadnou

Zdieľať
Befunky collage_perfectphoto.cz_2017 06 15 13 07 07.jpg

Teplé letné dni sú tu a čo je lepšie ako skvelá chutná zmrzlina, ktorá nás počas dňa dokonale osvieži? Takto jednoducho si ju môžete vyrobiť aj sami doma.

Túto domácu zmrzlinu si zamilujete. Jej výroba je naozaj jednoduchá a chuť úžasná. Čo viac si priať? Už si ju len pripraviť a vychutnávať. Máme pre vás tri skvelé recepty na domácu zmrzlinu. Základ je ten istý a príchute sa obmieňajú. Tak poďme na to.

Základ zmrzliny :

200 ml smotany na šľahanie

125 ml kondenzovaného mlieka 

Smotanu si vyšľaháte a do nej ešte pridáte kondenzované mlieko. Teraz máte základ hotový. Pripravte si teraz suroviny na príchute.

Smotana.jpg

1. Biela čokoláda + maliny

Zoberte si formu, na ktorej dno naukladajte kúsky bielej čokolády. Na ne dajte maliny a zalejte pripraveným základom zo smotany. Vrch ešte posypte pár kúskami bielej čokolády.

2. Tmavá čokoláda

Ďalšia varianta je tmavá čokoláda. Rovnako ako pri prvej, aj teraz si na dno formy naukladajte kúsky tmavej čokolády. Tú zalejte vaječným likérom a následne pripraveným základom.

3. Oreo

Do tretice si nasypte na dno formy rozdrvené oreo keksy. Tie zalejte taktiež pripraveným smotanovým základom. Vrch môžete, aj nemusíte, posypať ešte keksami.

Záver:

Ak máte zmrzlinu hotovú, zakryte formu potravinovou fóliou a vložte do mrazničky, kým nestuhne. Aspoň na tých šesť hodín.

Zmrzlinovy zaklad.jpg

Pre lepšiu predstavivosť máme pre vás aj video. Už pri ňom sa vám budú slinky zbiehať :)

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom