Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vyšetrovateľ NAKA opäť vzniesol obvinenie na známeho podnikateľa a bývalého riaditeľa SIS!

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 8. februára (SITA) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry opätovne vzniesol obvinenie podnikateľovi Zoroslavovi K. a bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi P. Na sociálnej sieti o tom informovala advokátska kancelária Boom & Smart Slovakia, ktorá zastupuje Zoroslava K.

„Tento postup Národnej kriminálnej agentúry v súčinnosti s Úradom špeciálnej prokuratúry len potvrdzuje to, čo sme uvádzali doposiaľ, že trestné právo je v dnešných časoch využívané na kriminalizáciu vopred určeného okruhu osôb, do ktorého patrí aj náš klient,“ uviedli advokáti. Doplnili, že bližšie stanovisko k veci poskytne obhajoba po oboznámení sa s obsahom uznesenia o vznesení obvinenia.

Námestník generálneho prokurátora SR Jozef Kandera zrušil v auguste 2021 uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zo dňa 11. marca a 13. apríla 2021, ktorými vzniesol obvinenie voči Vladimírovi P. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, zločin prijímania úplatku, prečin ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti a prečin podplácania. Kandera zastupoval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý z dôvodu zachovania nestrannosti vo veci nekoná. Námestník vtedy taktiež zrušil obvinenia voči Zoroslavovi K. pre prečin podplácania.

Kauza sa týka podozrenia, že bývalý šéf SIS Vladimír P. za úplatok 20-tisíc eur zastavil odpočúvanie a rozpracovanie Zoroslava K.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 8. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: