Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vzal hliníkovú fóliu a dal do nej kľúče od auta. Až zistíte, prečo to urobil, okamžite to urobíte aj vy

kľúče
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
kľúče youtube.com
reklama:
reklama:

Už ste niekedy počuli o tom, že si ľudia dávajú svoje kľúče od auta do hliníkovej fólie? Verte alebo nie, robí to stále viac ľudí a majú na to veľmi dôležitý dôvod. S technologickým pokrokom prichádzajú výrobcovia automobilov so stále väčším množstvom vymožeností. Jednou z takýchto vymožeností, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou, sú kľúče od auta s technológiou „keyless“, ktoré otvoria auto hneď, ako sa k nemu priblížite.

Bohužiaľ, zlodeji sa chytili jednoduchého spôsobu, ako túto technológiu zneužiť na krádež vášho auta. Preto vás chceme na toto riziko upozorniť. Na začiatok sa dozviete, ako funguje kľúč s bezkľúčovou technológiou. Náš kľúč je malý rádiový vysielač, ktorý vysiela jedinečný kód, ktorý otvára naše auto. Takto sa otvárajú dvere. Obmedzením je dosah kľúča, obvykle sa musíme priblížiť na vzdialenosť približne jedného metra, aby sa auto otvorilo.

Zlodeji používajú špeciálne vysielače, ktoré mnohonásobne zväčšujú dosah nášho kľúča. Obvykle pracujú v skupinách najmenej dvoch ľudí. Jedna osoba používa zariadenie na zvýšenie dojazdu, zatiaľ čo druhá osoba medzitým ľahko nastúpi do auta a môže úplne nepozorovane odísť.

Podľa nemeckej motoristickej organizácie ADAC sa tento problém týka väčšiny nových automobilov, pričom test sa uskutočnil na 22 modeloch automobilov rôznych výrobcov. Na zabezpečenie nášho kľúča však postačí jednoduchý trik. Pokiaľ kľúč zabalíme do hliníkovej fólie, bude slúžiť ako bariéra a zlodeji nebudú môcť zachytiť tlmený signál. Doma môžeme kľúč uschovať v starej plechovke od kávy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 4. októbra 2022
reklama:
reklama:
reklama: