Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vzdal sa práce právnika a teraz ohuruje celý svet svojimi úchvatnými dielami z lega

Befunky collage 63.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

V dnešnej dobe je na trhu obrovské množstvo lega. Rôzne druhy, ktoré sú prispôsobené veku dieťaťa. Lego hry obľubujú skutočne všetky deti. A nielen tie. Pozrite sa, aké diela z nich dokáže vytvárať tento muž.

Nathan Sawaya zaujal celý svet svojimi úchvatnými dielami z lega. Vzdal sa totiž svojej práce právnika a rozhodol sa naplno venovať svojmu obľúbenému koníčku. Lego mu učarovalo už v detstve. Vďaka svojim výtvorom, ktoré prezentuje na sociálnych sieťach sa stal slávnym.

Jedno dielo mu trvá vyrobiť aj niekoľko týždňov. Teraz svoje skvosty vystavuje po celom svete. Sawaya je tiež autorom dvoch najpredávanejších kníh. Jeho unikátna výstava je prvou svojho druhu, ktorá sa zameriava výlučne na LEGO ako umelecké médium a má obrovské návštevnosti po celom svete. Jeho diela boli vyrobené zo štandardných lego kociek, ktoré poznáme už od roku 2002.

Sawaya dostal už mnohé ocenenia, ktoré uznávajú jeho umelecké diela a kultúrne úspechy. V roku 2014 založil nadáciu Art Revolution Foundation s cieľom učiniť umenie ako prioritu na školách a v domácnostiach. Získal prvé miesto vo svete súčasného umenia a vytvoril novú dimenziu spojením Pop Art a surrealizmu. Jeho umenie sa skladá z hrania s materiálom, farbou, pohybom, svetlom a perspektívou.

Pozrite si aj ďalšie jeho famózne diela vytvorené z lega. 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vdanisovacentrum-skDátum 23. mája 2017
K téme
reklama:
reklama:
reklama: