Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

WHO povedala, ktorá veková skupina je najviac zodpovedná za pozitívne prípady! Starší ľudia to nie sú!

Covid.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

ŽENEVA 7. decembra (SITA/AP) – Európska kancelária Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v utorok uviedla, že deti od 5 do 14 rokov sú momentálne zodpovedné za najvyššiu mieru potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 v regióne zahŕňajúcom Európu a Strednú Áziu.

Riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge vyhlásil, že počet prípadov a úmrtí na koronavírus sa v ostatných dvoch mesiacoch v tomto regióne viac ako zdvojnásobil, pričom dodal, že povinné očkovanie by mala byť „absolútne posledná možnosť“.

Kluge zdôraznil pokračujúcu hrozbu rozšíreného delta variantu a poznamenal, že nový omikron variant dosiaľ zaznamenali v 21 štátoch v regióne, pričom dovedna je potvrdených 432 prípadov tohto variantu.

Belgický lekár a odborník na verejné zdravie zároveň vyzval krajiny, aby chránili deti a školy, keďže v regióne prudko narastá počet prípadov medzi mladými ľuďmi. Kluge dodal, že výskyt ochorenia COVID-19 je medzi malými deťmi na niektorých miestach dvakrát až trikrát rozšírenejší ako u priemernej populácie. Deti navyše zvyknú čeliť menej závažným príznakom a iba miernemu priebehu ochorenia.

„Keďže sa blížia školské prázdniny, musíme tiež počítať s tým, že deti doma nakazia svojich rodičov a starých rodičov, pričom u týchto dospelých je 10-násobne vyššie riziko, že sa u nich vyvinie ťažké ochorenie, budú hospitalizovaní alebo zomrú, keď nebudú zaočkovaní,“ povedal Kluge.

Európsky región WHO je už niekoľko týždňov globálnym epicentrom pandémie. Podľa zatiaľ poslednej týždennej epidemickej správy WHO má Európa 70 % prípadov ochorenia COVID-19 a 61 % súvisiacich úmrtí.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 7. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: