Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

WHO prehovorila o konci pandémie

omikron
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
omikron www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Regionálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa postavil pred ľudí s vyhliadkami na ďalší priebeh pandémie. Agentúra AFP uviedla, že Hans Kluge, regionálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), minulú nedeľu oznámil koniec pandémie koronavírusu v Európe.

„Je pravdepodobné, že kontinent je na ceste k porážke pandémie,“ povedal Kluge a zdôraznil, že stále musíme dodržiavať bezpečnostné pravidlá, aby sme sa vyhli vzniku ďalšej mutácie. Regionálny riaditeľ WHO sa domnieva, že do marca tohto roku sa asi 60 percent Európanov nakazí variantom Omikron. V dôsledku očkovacej kampane či prenosu ochorení Covid-19 sa bude niekoľko týždňov vytvárať imunita obyvateľstva.

„Očakávame výrazné upokojenie situácie skôr, než sa choroba zopakuje približne koncom roka, ale tento návrat nebude znamenať návrat pandémie,“ vysvetľuje. Počet nakazených je stále veľmi znepokojujúci. Odborníci však konštatujú, že úmrtí a hospitalizácií je menej ako v predchádzajúcich vlnách. Vrchol infekcií môžeme očakávať začiatkom februára. Generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer Albert Bourla v rozhovore pre izraelskú televíziu N12 News povedal, že namiesto posilňujúcich dávok by bola užitočná jedna ročná vakcína.

„Toto je vítaný scenár, dúfajme, že sa dostaneme do bodu, kedy sa budeme môcť dať očkovať pravidelne, raz ročne,“ povedal Bourla.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 29. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: